خرید تضمینی گندم از مرز 5 میلیون و 105 هزار تن گذشت ۸ تیر, ۱۳۹۵

مجری طرح گندم گفت: تا روز گذشته در مجموع ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تن گندم مازاد نیاز کشاورزان به ارزش ریالی ۶ هزار و ۲۲۴ میلیارد تومان خریداری شده است.

اقتصادپرس: اسماعیل اسفندیاری پور مجری طرح گندم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به خرید تضمینی گندم اظهار داشت: از ابتدای فروردین ماه برداشت گندم در ۳۱ استان از مناطق گرم و خشک آغاز شده و تا اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه در مناطق سردسیری ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به میزان خرید تضمینی گندم گفت: تا روز گذشته در مجموع ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تن گندم مازاد نیاز کشاورزان به ارزش ریالی ۶ هزار و ۲۲۴ میلیارد تومان خریداری شده که از این رقم ۴ میلیون و ۸۶۳ هزار تن آن وارد سامانه شده است.
اسفندیاری پور ادامه داد: با توجه به میزان برداشت و شرایط مساعد آب و هوا امیدواریم که خرید تضمینی به مرز۹٫۵ الی ۱۰ میلیون تن برسد.
مجری طرح گندم با بیان اینکه روند خرید تضمینی امسال در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته، بیان کرد: استان های خوزستان با یک میلیون و ۳۸۸ هزار تن، گلستان با یک میلیون و ۲۱۵ هزار تن و فارس با ۷۰۴ هزار تن رتبه های اول تا سوم را در تولید محصول به خود اختصاص دادند.
گفتنی است که ۷۰ درصد مطالبات گندمکاران تا کنون پرداخت شده و ۳۰ درصد باقی مانده به تدریج پرداخت خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *