بی اعتنایی بورس ایران به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ۸ تیر, ۱۳۹۵

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: به دلیل عدم وابستگی و ارتباط اقتصاد ما با اقتصادهای بزرگ دنیا و عمیق نبودن بورس کشور و نیز عدم حضور سرمایه گذاران خارجی در آن، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تاثیری بر بورس ایران نداشته است.

اقتصادپرس: محمد قصری در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص تاثیر نتایج همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت: بررسی وضعیت بازار سرمایه در چند روز گذشته نشان می دهد معامله گران بورسی به این اتفاق بی تفاوت بوده اند و بورس تاثیرپذیری خاصی از نتایج همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نداشته است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در حالی که انتشار خبر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب ریزش شدید بیشتر بورس های دنیا شد، بازار سهام کشورمان کمتر توجهی به این رخداد از خود بروز داد که شاید یکی از دلایل آن را باید عدم وابستگی و ارتباط اقتصاد ما با اقتصادهای بزرگ دنیا و عمیق نبودن بورس ما و عدم حضور سرمایه گذاران خارجی در آن دانست.

وی اذعان داشت: البته بازار سهام کشور بدون واکنش هم از کنار این موضوع نگذشت و فشار فروش در برخی نمادهای بورسی به ویژه کالایی‌ها در چند روز گذشته رخ داد که تاثیر زیاد و قابل لمسی هم در کلیت بازار نداشت.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: یکی از دلایل بی توجهی بورس کشور به این اتفاق این است که هنوز تبعات این اتفاق برای دنیا مشخص نیست و در بازده زمانی بلندمدت مشخص خواهد شد که اقتصاد دنیا، بویژه حوزه یورو تا چه میزان از این رخداد تاثیرپذیر خواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *