دود فتنه به چشم روستایی و کارگر رفت ۶ تیر, ۱۳۹۵

عده ای دانسته و عده ای نادانسته آتش فتنه ای را روشن کردند که دود آن مستقیما به چشم روستایی وکشاورز و کارگر زحمت کش رفت.

اقتصادپرس: تحریمها هرگز مساله جدیدی در اقتصاد کشور نبوده است چرا که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی به بهانه های مختلف ایران تحت تحریمهای اقتصادی قرار گرفته است منتها با توجه به زمان طولانی این تحریمها با آنها  کنار آمده بودیم .

غرب همواره در پی آن بود که ایران را به عقب رانده و یا در رفتار آن تغییری ایجاد کند به همین جهت به بهانه های مختلف ایران را تحت فشار گذاشته و از همه ابزارها و به ویژه تحریمها در مقابله با کشور استفاده می کرد.

اما پس از وقوع فتنه ۸۸ حلقه تحریمها تنگتر شد به علاوه اینکه در آن شرایط کشور در گیر و دار سرو سامان دادن به اوضاع داخلی بود که بحث بر سر استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای مطرح شد و مذاکره در مورد آن فراز و فرود بسیاری داشت که در نهایت دود آن به چشم مردم بیگناه ایران رفت. چرا که از ورود دارو و بسیاری از کالاهای اساسی به کشور جلوگیری شد همچنین بسیاری از کارخانجات که تحت نظر برندهای معتبر بین المللی فعالیت می کردند تعطیل شدند به این دلیل که همکاری و حضور آنها در ایران به دلیل فشارهای قدرت های غربی محدود شد و در مواردی آنها دفترهای خود در ایران را نیز تعطیل کردند.

در این میان نرخ تورم بالا رفت، رکود کم کم در جان اقتصاد ایران رخنه کرد و هزینه اداره کشور بالا رفت.

پس از ان هر خبری از اقتصاد ایران به گوش می رسید نشان از پس رفت در زمینه های مختلف داشت برنامه ریزی ها در مورد کاهش نرخ تورم و افزایش رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال معمولا روی کاغذ باقی می ماند و دولتها نمی توانستند آنگونه که باید ظهور و بروز داشته باشند چرا که هزینه اداره مملکت به جهت دور زدن تحریمها و قطع ارتباط با کشورهای پیشرفته بالا رفته بود.

به هر حال می توان گفت عده ای دانسته و عده ای نادانسته آتش فتنه ای را روشن کردند که دود آن مستقیما به چشم روستایی وکشاورز و کارگر زحمت کش رفت.

 

منصور حقیقت پور – عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *