خروج انگلیس از اتحادیه اروپا سکه و طلا را گران کرد ۵ تیر, ۱۳۹۵

رئیس اتحادیه طلا و جواهر از گران شدن ۵۰ دلاری نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی و ۳ هزار تومانی نرخ هر گرم طلا و ۳۰ هزار تومانی قیمت سکه در پی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خبرداد.

اقتصادپرس: محمد کشتی آرای از تاثیرگذاری خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بر قیمت سکه و طلا در بازار داخلی خبر داد و گفت: خروج این کشور از اتحادیه اروپا باعث شد که ارز پوند کاهش یابد و در پی آن نیز نرخ بسیاری از ارزها تقلیل یافت. در عین حال ارزش دلار بالا رفت و در پی آن نرخ طلا در بازارهای جهانی هم بالا کشید.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر افزود: از روز چهارشنبه گذشته تا روز جمعه یعنی به مدت دو روز نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۵۰ دلار بالا رفت؛ نرخ اونس طلا که روز چهارشنبه ۱۲۶۵ دلار بود، تا روز جمعه به ۱۳۱۵ دلار افزایش یافت.

وی ادامه داد: این موضوع نیز باعث شد که قیمت سکه بهار آزادی در بازار داخلی ۳۰ هزار تومان بالا برود. همچنین قیمت هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار در بازار داخلی نیز ۳ هزار تومان افزایش یافت.

کشتی آرای با بیان اینکه قیمت سکه به بالاترین سطح در دو سال اخیر رسیده است، گفت: این اتفاق یک شوک بر بازارهای مالی وارد کرد اما هنوز تبعات این شوک معلوم نیست و در عین حال مشخص نیست که این شوک بازار را به چه سمتی خواد بود و در روزهای آینده مشخص خواهد شد که تاثیر گذاریش به چه میزان و چه سمت و سویی خواهد بود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر، نرخ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم را امروز شنبه در بازار یک میلیون و ۵۵ هزار تومان، طرح جدید را یک میلیون و ۵۶ هزار تومان، نیم سکه را ۵۲۸ هزار تومان، ربع سکه را ۲۷۵ هزار تومان و هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار را ۱۰۷ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۳۱۵ دلار و ۵۰ سنت است.

منبع: مهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *