حکم جلبی صادر نشده است/ بدهی سنواتی نداریم ۵ تیر, ۱۳۹۵

چند روز پس از خبر منتشر شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها مبنی بر صدور حکم جلب مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان به دلیل بدهی‌های معوق این شرکت، آسمان اعلام کرده نه تنها خبر حکم جلب صحت ندارد که حتی این شرکت چیزی به نام بدهی سنواتی به شرکت فرودگاه‌ها نیز نداشته است.

اقتصادپرس: شرکت فرودگاه‌های کشور در روزهای پایانی هفته گذشته در خبری رسمی اعلام کرد: پس از آنکه مذاکرات این شرکت با چند ایرلاین برای تسویه بدهی‌هایشان به نتیجه خاصی نرسیده و همچنان این شرکت‌های هواپیمایی‌ نسبت به بازپرداخت این بدهی‌ها مقاومت می‌کنند، شرکت فرودگاه‌ها مجبور شده با استفاده از ظرفیت‌های قانونی خود کار را از طریق مراجع قضایی پیگیری کند.

براین اساس اعلام شد: شرکت فرودگاه‌ها حکم جلب مدیرعامل شرکت آسمان را دریافت کرده و مسوولان این شرکت باید موضوع بدهی‌ها را از طریق مراجع رسمی پیگیری کنند.

چند روز پس از انتشار این خبر روابط عمومی شرکت هواپیمایی آسمان در اعلامیه‌ای رسمی صدور هرگونه حکم جلب و دریافت آن را تکذیب کرده است.

این شرکت در اطلاعیه خود به تبصره ۲۳ روزنامه رسمی کشور مورخ چهارم خردادماه سال ۱۳۹۵ اشاره کرده و گفته است: دولت مکلف است که معادل بدهی حسابرسی شده شرکت هواپیمایی کشور به دولت و شرکت‌های دولتی را با مطالبات از شرکت مذکور به استثنای بدهی‌های مالیاتی تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال تهاتر کند و خزانه‌داری کل کشور مکلف است معادل مبلغ تهاتر مذکور را به حساب بستانکار و بدهکار دستگاه‌های اجرایی ذیربط و شرکت‌های دولتی مربوطه منظور و با آنها تسویه کند.

این گزارش می‌افزاید: شرکت هواپیمایی آسمان یک شرکت دولتی زیر مجموعه وزارت کار و امور اجتماعی و همچنین شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی است و هر دو شرکت زیرمجموعه دولت بوده و از تبصره ۲۳ مصوبه مجلس شورای اسلامی پیروی می‌کند.

بنابراین شرکت هواپیمایی آسمان بدهی سنواتی به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ندارد و حکم جلب مدیر عامل هواپیمایی آسمان نیز تکذیب می‌شود.

با این اطلاعیه به نظر می‌رسد اختلاف‌ها بین شرکت فرودگاه‌ها و برخی ایرلاین‌ها نه تنها رو به سوی حل شدن ندارد که حتی درباره‌ی صدور و یا عدم صدور حکم جلب نیز اختلافات جدی وجود دارد.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *