قیمت طلا به ۱۳۱۸ دلار رسید ۵ تیر, ۱۳۹۵

قیمت هر اونس طلا دیروز با ۵ درصد افزایش به ۱۳۱۸ دلار رسید و بزرگترین افزایش یک روزه از نوامبر ۲۰۰۸ تاکنون را ثبت کرد.

اقتصادپرس: حمایت ۵۲ درصد از انگلیسی ها از جدایی کشورشان از اتحادیه اروپا، بزرگترین شوک جهانی را از زمان بحران مالی و اقتصادی سال ۲۰۰۸ رقم زد.

به دست آمدن این نتیجه موجب شد تا سرمایه گذاران بیشتری پول های خود را وارد بازار بدون ریسک طلا کنند. شاخص دلار در برابر سبد ارزهای جهانی بیشترین افزایش یک روزه در طی ۶ سال اخیر را تجربه کرد.

دوگ گروه، مدیر دارایی صندوق طلای توکوویل گفت: «سرمایه گذاران به دنبال جایگزین هایی برای خودداری از ریسک هستند و بازار طلا و دلار این خواسته آنها را تامین می کنند.»

«این کاملا اتفاقی منحصر به فرد است که شاهد افزایش همزمان قیمت طلا و ارزش دلار هستیم، اما با توجه به شرایط پیش آمده امر غیرمعمولی نیست.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا دیروز با ۵ درصد افزایش به ۱۳۱۸ دلار رسید و بزرگترین افزایش یک روزه از نوامبر ۲۰۰۸ تاکنون را ثبت کرد. قیمت فلز زرد در معاملات اولیه دیروز تا رقم ۱۳۵۸ دلار و ۲۰ سنت بالا رفت که بیشترین رقم از مارس ۲۰۱۴ تاکنون بود.

ارزش دلار در برابر یورو تقریبا ۲ درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش ارزش یک روزه از اوت ۲۰۱۰ بود. در همین حال، ارزش استرلیگ به پایین ترین رقم در ۳۱ سال گذشته رسید، زیرا سرمایه گذاران برای حفاظت از دارایی های خود، پول هایشان را به دارایی های کم ریسکی نظیر اسناد خزانه داری آمریکا، فرانک سوئیس و ین ژاپن تبدیل کردند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *