راه‌اندازی فاز 21 پارس جنوبی در تابستان 95 ۵ تیر, ۱۳۹۵

با بارگیری سکوی ۲۷۰۰ تنی فاز ۲۱ پارس جنوبی به گفته مسئولان شرکت ملی نفت این فاز تا پایان تابستان سال ۹۵ به بهره برداری برسد.

اقتصادپرس: بارگیری سکوی ٢٧٠٠ تنی فاز ٢١ آغاز شد و قرار است به فاز ۲۱ پارس جنوبی منتقل و در محل خود نصب شود.

عملیات حفاری فازهای۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی پس از گذشت سه سال با حفاری حدود ۹۲ هزار متر سرانجام روز ۲۰ خرداد به پایان رسید. به طوری که هم اکنون ۱۵ حلقه چاه این پروژه کاملا آماده تولید است و ۷ حلقه نیز در مرحله تکمیل قرار دارند.

متخصصان شرکت اویک،پیش بینی می‎کنند عملیات مشبک کاری، اسید زنی و تمیز کاری چاه‌های باقی‌مانده هفته پایانی تیرماه در فاز ۲۱ و شهریور ۹۵ در فاز ۲۰ به پایان برسد.

این گزارش حاکی است مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت ایران پیشتر به خبرنگار فارس گفته بود روند پیشرفت فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی به گونه‌ای است که اگر با همین سرعت و دقت ادامه داشته باشد،تابستان سال ۹۵ شاهد راه‌اندازی پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی خواهیم بود و براساس برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان دولت یازدهم همه فازهای پارس جنوبی تعیین تکلیف می شوند.

به گزارش خبرنگار فارس هدف از توسعه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تامین روزانه ۵٠ میلیون مترمکعب گاز تصفیه ‌شده برای مصارف داخلی است که با راه اندازی این فاز سالانه یک میلیون تن گاز اتان قابل مصرف در صنایع پتروشیمی، بیش از یک میلیون تن گاز مایع برای صادرات،روزانه ٧۵٠٠٠ بشکه میعانات گازی و روزانه ۴٠٠ تن گوگرد تولید خواهد شد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *