هزینه ۱۰۰هزار میلیارد ریالی برای طرح توسعه بندر چابهار ۳ تیر, ۱۳۹۵

معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در مجموع ۵۸۰۰ کیلومتر ساحل در ایران وجود دارد از هزینه ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی برای طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.

اقتصادپرس: نورالدین علی‌آبادی بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی ۱۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه حمل و نقل چابهار هزینه کرده و ۲۰ هزار میلیارد ریال دیگر برای تجهیزات این بندر هزینه می‌کند.

وی افزود: ۱۰۰ هزار میلیارد ریال در مجموع برای تکمیل فازهای طرح توسعه چابهار هزینه می‌شود تا کشتی‌های بزرگ شرایط پهلوگیری را در این بندر داشته باشند.

وی ادامه داد: تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقل می‌تواند دروازه و کلید توسعه بندر راهبردی و اقیانوسی چابهار شود.

علی‌آبادی بیان کرد: هر منطقه‌ای که زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی، زمینی، هوایی و دریایی آن براساس استانداردهای روز باشد به پیشرفت‌های لازم دست پیدا می‌کند.

عضو هیات عامل و معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ۶۰ موج شکن در کشور در حال ساخت است که ۶ موج شکن آن در سیستان و بلوچستان است.

علی آبادی با بیان اینکه در مجموع پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر ساحل در ایران وجود دارد، افزود: تاکنون نتوانستیم به خوبی از نعمت خدادادی دریا استفاده لازم را ببریم.‌

بنابراین گزارش شهرستان چابهار با ۱۳هزار و ۱۶۱ کیلومترمربع وسعت از شمال به شهرستان‌های نیک‌شهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

بندر‌ چابهار در منطقه مکرانِ بلوچستان از ۲ شهر به نام‌های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، شش دهستان و ۵۴۹ آبادی دارای سکنه تشکیل شده است؛ چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *