لطفا اتحادیه اروپا را ترک نکنید! ۳ تیر, ۱۳۹۵

در حالی که همه‌پرسی لغو عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا فردا برگزار می‌شود، رهبران برخی از شرکت‌های بزرگ فرانسوی از بریتانیایی‌ها خواستند تا به منظور حفظ امنیت مشاغل و سرمایه‌گذاری، به ماندن در اتحادیه اروپا رای دهند.

اقتصادپرس: در یک نامه مشترک که روز سه‌شنبه در انگلستان منتشر شد، ۳۴ شرکت فرانسوی از بریتانیا خواستند تا در اتحادیه اروپا بماند تا دسترسی به بازار واحد اروپایی را حفظ کند.

رهبران کسب‌وکار فرانسوی در یک نامه سرگشاده اعلام کردند: «مشاغل امروز و سرمایه‌گذاری فردا -و در واقع مشاغل آینده- به این بستگی دارد که بریتانیا تا چه حد می‌خواهد در یک بازار واحد باقی بماند.»

ایرباس، آگزا، اسکور، میشلن،‌ اورنج، تک‌نیپ، انجی، بی‌ان‌پی و وینچی از جمله شرکت‌هایی بودند که در این درخواست نام آنها دیده می‌شد.

این شرکت‌ها اظهار داشتند: «بریتانیا عالی است. اما برای اینکه همچنان برای کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری جذاب باقی بماند نیاز به دسترسی بازار و تجارت آزاد دارد. موانع تجاری خارجی از بازار واحد و سال‌ها عدم اطمینان در مورد ارتباطات با شرکای معاملاتی اصلی ممکن است کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری را در بریتانیا،  برای شما، برای ما، برای همه ما، سخت کند. لطفا اتحادیه اروپا را ترک نکنید.»

این نامه در حالی منتشر شد که نظرسنجی روز یکشنبه نشان داد که ۶۳ درصد از فرانسوی‌ها خواستار ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا هستند.

منبع: اقتصادنیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *