پیش بینی خرید سه چهارم از 12 میلیون تن گندم در سال جاری ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵

میزان/ رئیس ستاد زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: به منظور اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی محصولات زراعی در سال ۱۳۹۵ بیش از ۲۲۹ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال اعتبار پیش بینی شده که بخشی از آن به صورت تسهیلات بانکی و وام است.

اقتصاد پرس: فرزاد تلقی رئیس ستاد زراعت وزارت جهاد کشاورزی در خصوص جزئیات طرح های اقتصاد مقاومتی گفت: طرح اقتصاد مقاومتی محصولات زراعی در قالب چهار طرح پشتیبانی و یک طرح افزایش ضریب خوداتکایی ۹ محصول در بازه زمانی ۱۰ ساله اجرا می شود.

مسئول کشاورزی حفاظتی معاونت امور زراعی وزارت جهاد کشاورزی توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و انتقال فناوری های کاشت، داشت و برداشت به مزارع را یکی از چهار طرح پشتیبانی اقتصاد مقاومتی محصولات زراعی عنوان کرد و گفت: اکنون درجه مکانیزاسیون در مزارع بین ۴۵ تا ۶۵ درصد است و می خواهیم درجه مکانیزاسیون را به ۸۰ درصد برسانیم.

این مسئول طرح پشتیبانی مالی مانند یارانه، خریدهای تضمینی، تسهیلات بانکی برای کاشت، برداشت و توسعه مکانیزاسیون را از دیگر طرح های پشتیبانی برشمرد.

رئیس ستاد زراعت وزارت جهاد کشاورزی به طرح بذر اشاره کرد و گفت: یکی از راهبردهای معاونت امور زارعی افزایش تولید محصولات زراعی با تغییر بذر است، زیرا بذرها دارای طول عمر شش ساله اند و ما باید به سوی استفاده از بذرهای جدید و هیبرید با خصوصیاتی مانند مقاوم در برابر بیماری، آفات، کم آبی، کاهش ریزش و عملکرد بالا برویم.

منبع: میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *