۳۴۶ بنگاه اقتصادی در زنجان تعطیل شده است ۲ تیر, ۱۳۹۵

نماینده سابق مجلس با اشاره به رکود اقتصادی کشور گفت:وقتی ۲۵ میلیارد قاچاق کالا داریم چگونه می‌توانیم اقتصاد مقاومتی داشته باشیم. در شرایطی که ۱۷ میلیارد دلار از قاچاق کالا مربوط به واردات و ۸ میلیارد دلار آن مربوط صادرات است، تولید ملی نابود می‌شود.

اقتصادپرس: ارسلان فتحی‌پور امروز در همایش مدیران جهادی اقتصاد مقاومتی در دانشگاه شهید بهشتی تهران اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی انعطاف‌پذیر و پویا است و در این مدل اقتصادی برنامه‌ریزان به برنامه‌ریزی برای رفاه با اصلاح الگوی مصرف دعوت می‌شوند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نهم افزود اقتصاد مقاومتی مخصوص شرایط تحریم نیست بلکه الزامات بلندمدت آن تکیه به مردم و کاهش وابستگی به نفت است.

وی گفت: حمایت از تولید داخلی، مدیریت منابع ارزی و مصرف از الزامات کوتاه مدت اقتصاد مقاومتی است. اقتصاد مقاومتی باید اقتصادی متنوع باشد نه اینکه اقتصادی تک‌محصولی داشته باشیم و به سمت زیرزمینی شدن اقتصاد حرکت کنیم.

نماینده مجلس نهم در مجلس گفت: وقتی ما ۲۵ میلیارد قاچاق کالا داریم چگونه می‌توانیم اقتصاد مقاومتی داشته باشیم. در شرایطی که ۱۷ میلیارد دلار از قاچاق کالا مربوط به واردات و ۸ میلیارد دلار آن مربوط صادرات است تولید ملی نابود می‌شود و اقتصاد مقاومتی به مرحله اجرایی نمی‌رسد.

وی  در پایان صحبت های خود با اشاره به رکود اقتصادی کشور گفت: شاهد تعطیلی بسیاری از بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی هستیم به طوری که تنها ۳۴۶ بنگاه اقتصادی در زنجان تعطیل شده و شرایط مشابهی برای واحدهای تولیدی مثل ارج، الکترونیک پارس و کاله در حال وقوع است که اینها از معضلات بزرگ اقتصاد کشور است.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *