رشد ۱۳ درصدی تولید فولاد خام ایران در ماه می ۲ تیر, ۱۳۹۵

طبق گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام ایران در ماه می ۲۰۱۶ میلادی ۱۳ درصد رشد کرد و به این ترتیب ایران به جایگاه سیزدهم تولیدکنندگان ارتقاء یافت.

اقتصادپرس: بر اساس جدیدترین گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در ماه می ۲۰۱۶ میلادی، یک میلیون و ۶۴۵ هزار تن فولاد خام تولید کرد در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، یک میلیون و ۴۵۵ هزار تن بود.

ایران در ۵ ماهه نخست سال جدید میلادی، ۷ میلیون و ۲۱۶ هزار تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی (۶ میلیون و ۹۴۴ هزار تن) ۳٫۹ درصد افزایش را نشان می دهد.
۶۶ کشور تولیدکننده فولاد جهانی طی ماه می ۲۰۱۶ میلادی، ۱۳۹ میلیون و ۱۵۴ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۰٫۱ درصد کاهش نشان می دهد.

همچنین میزان تولید ۵ ماهه این کشورها طی سال جاری (۶۵۸ میلیون و ۲۲۷ هزار تن) و سال گذشته میلادی (۶۷۳ میلیون و ۱۶۴ هزار تن) نشان می دهد میزان تولید کل جهان ۲٫۲ درصد کاهش یافته است.
در فهرست تولیدکنندگان برتر جهان طی ۵ ماهه اخیر میلادی به ترتیب چین ( با تولید ۳۲۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تن)، ژاپن (۴۳ میلیون و ۱۸۰ هزار تن)، هند (۳۸ میلیون و ۵۹۹ هزار تن)، آمریکا (۳۳ میلیون و ۷۲ هزار تن)، روسیه (۲۹ میلیون و ۱۵۹ هزار تن) و کره جنوبی (۲۷ میلیون و ۸۹۱ هزار تن) قرار دارند.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *