پلمب ۱۰۰ واحد تولیدی کفش در باغ سپهسالار تهران ۲ تیر, ۱۳۹۵

رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز تهران گفت: طی ۲ هفته اخیر، شهرداری تهران ۱۰۰ واحد تولیدی که در اطراف خیابان صف (باغ سپهسالار) و سعدی فعال هستند را پلمب کرده و می‌گوید باید به شهرک صنعتی قرچک بروید.

اقتصادپرس: رسول شجری اظهارداشت: سال گذشته شهرداری مصوبه‌ای داشته که واحدهای تولیدی کوچک صنفی باید از سطح شهر به شهرک‌های صنعتی اطراف تهران انتقال یابند که مشمول ۷ واحد صنفی از جمله کفاشان، پیراهن‌دوزان، سراجان و چند صنف دیگر می‌شود.

وی اضافه کرد: شهرک صنعتی قرچک در ۴۰ کیلومتری تهران برای جابجایی این اصناف در نظر گرفته شده که متاسفانه هنوز زیرساختهای لازم برای جانمایی اصناف را ندارد، فقط در حد یک بیابان برهوت و جدول‌بندی زمین‌ها آماده شده و حداقل یک تا ۲ سال زمان لازم است تا به شکل شهرک صنعتی درآید.

رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز تهران با اشاره به اینکه از این منطقه بازدید داشته و حتی ۲۰۰ فعال حوزه کفش را به شهرک صنعتی قرچک معرفی کرده تا کارهای نقل و انتقال خود را انجام دهند، افزود: به دلیل آماده نبودن این شهرک تنها ۱۶ نفر توانسته‌اند به نتیجه برسند،مضاف بر آنکه شهرداری بابت تغییر کاربری واحدهای مسکونی به تجاری مستقر در منطقه ۱۲ تهران که خیابان صف و سعدی را هم شامل می‌شود رقم‌هایی بین ۳۰۰ میلیون تومان تا ۸۰۰ میلیون تومان حتی به صورت اقساط دریافت کرده است.

شجری تصریح کرد: حال چگونه است که با وجود دریافت چنین مبالغی به یکباره اقدام به پلمپ ۱۰۰ واحد تولیدی کفش که در هر کدام ۱۰ تا ۱۵ نفر مشغول به کارند می‌کند یعنی ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر به دلیل ناهماهنگی باید خانه‌نشین شوند و این در شرایطی است که مسئولان مدام به فکر اشتغال‌زایی برای کارگران هستند.

وی به برگزاری جلساتی با شهردار منطقه ۱۲ تهران برای مهلت دادن به این واحدها تا آماده شده شهرک صنعتی قرچک اشاره کرد و گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی متولی راه‌اندازی این شهرک است و امیدواریم مسئولان در این راستا برای پیشگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی چاره‌ای بیاندیشند چرا که هدف ما هم انتقال این واحدهاست اما حتی خط متروی قرچک برای انتقال کارگران به این شهرک ۳ سال آینده راه‌اندازی می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *