پژو نهایی شدن قرارداد با ایران خودرو را تایید کرد ۲ تیر, ۱۳۹۵

شرکت پژو سیتروئن اعلام کرد قرارداد تولید خودرو با شرکت ایران خودرو نهایی شده است و این شرکت آماده می‌شود به بزرگ‌ترین بازار خودروی غرب آسیا بازگردد.

اقتصادپرس: خودروساز فرانسوی پژو سیتروئن روز گذشته اعلام کرد قرارداد تولید خودرو با شرکت ایران خودرو نهایی شده است و این شرکت آماده می‌شود به بزرگ‌ترین بازار خودروی غرب آسیا بازگردد.

به گفته این شرکت، بر اساس شرایط طرح کلی قرارداد که در ماه ژانویه اعلام شد، در این همکاری مشترک ۵۰-۵۰ طی ۵ سال تا ۴۰۰ میلیون یورو (۴۵۱ میلیون دلار) در زمینه تولیدات جدید، تحقیقات و توسعه سرمایه‌گذاری می‌شود.

از زمان لغو تحریم‌ها، پژو و دیگر خودروسازان غربی نظیر رنو و فولکس واگن در تلاش برای فروش محصولات خود و امضای توافق‌های تولید با ایران هستند.

این پروژه مشترک که طی آن مدل‌های ۲۰۸،۲۰۰۸ و ۳۰۱ پژو در ایران مونتاژ خواهد شد، در اواخر نیمه ۲۰۱۷ آغاز خواهد شد.

ایران خودرو، بزرگ‌ترین خودروساز ایران در ماه فوریه اعلام کرد پژو با پرداخت ۴۴۶ میلیون دلار خسارت برای خروج ناگهانی از ایران در سال ۲۰۱۱ تحت فشار آمریکا موافقت کرده است.

پژو که زمانی بزرگ ترین خودروسازی بود که در ایران فروش داشت، می خواهد سهم خود از بازار ایران را که رقبای آسیایی در دست گرفته اند، بازسازی کند. فروش این خودروساز فرانسوی پیش از ترک ناگهانی ایران به ۴۵۸ هزار خودرو در این کشور رسیده بود که نزدیک به ۳۰ درصد بازار ایران را شامل می‌شد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.