ایران در لیست سفید استانداردهای آموزشی دریانوردی دنیا ۲ تیر, ۱۳۹۵

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به این‌که ایران در لیست سفید استانداردهای آموزشی دریانوردی دنیا قرار دارد، گفت:‌ کشورمان در عرصه تولید نقشه های دریایی جایگاه مهم و برجسته‌ای را در سطح بین المللی به دست آوریم.

اقتصادپرس: محمد راستاد در مراسم روز جهانی دریانورد با اشاره به این‌که صنعت کشتیرانی کشور به وجود سرمایه‌های توانمند انسانی خود، دریانوردان سختکوش و صبور افتخار می‌کند اظهار کرد:‌دریانوردان ایرانی در عرصه بین المللی به عنوان نیروهای متخصص با کیفیت و توانمند شناخته می‌شوند.

وی تصریح کرد: فرماندهان،‌افسران عرشه و موتور مدیران ماشین و ملوانان متعصب و غیور ایرانی راهبری یکی از بزرگترین ناوگانهای تجاری و نفتکش جهان را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: ناخدا و ملوانان ناوگان ایرانی فعال در خلیج فارس و دریای عمان اعم از شناورهای سنتی تجاری و صیادی کشتی‌های کوچک باری شناورهای خدماتی تحقیقاتی، مسافربری، شناورهای فعال در صنعت نفت و سایر انواع شناورها با زحمات و تلاش‌های بی وقفه شان رونق و شکوفایی اقتصاد کشور را به ارمغان می‌آورد.

وی با یادآوری این‌که راهنمایان به همران دریانوردان شاغل روی یدک‌کشهای بنادر کشور مسئولیت خطیر ورود و خروج ایمن کشتی‌ها به بنادر را به خوبی ایفا کرده‌اند، بیان کرد: دریانوردان شاغل در در ناوگان جستجو و نجات دریایی،‌ناجیان گمنامی هستند که برای امدادرسانی به دریانوردان در حال اضظرار شجاعانه به استقبال خطرات و خشم دریان می‌روند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به این‌که دریانوردان غیور نیروهای دریایی ارتش، سپاه و دریابانی نیروی انتظامی حافظ امنیت آره‌های تحت حاکمیت کشور و تضمین کننده فعلایت روان بدون وقفه ناوگان تجاری کشور هستند.

راستاد با بیان این‌که حضور مقتدرانه و غرورانگیز ناوگان نیروی راهبری دریایی ارش در آبهای فرامنطقه‌ای شمال اقیانوس هند و خلیج عدن آرامش خاطر دریانوردان ناوگان تجاری کشور و حتی ناوگان بین المللی متردد در شاهراه حیاتی شرق به غرب را تامین کرده است، گفت:‌ایران ۱۴۴ هزار دریانورد شاغل  روی ناوگان خود دارد که در مراکط آموزشی کشور تحصیل کرده اند و برابر الزامات معاهده نامه بین المللی  استانداردهای آموزشی دریانوردان گواهینامه‌های شایستگی را از  سازمان بنادر دریافت کرده‌اند.

وی با تاکید بر این‌که ایران به لحاظ استانداردهای آموزشی دریانوردی در لیست سفید قرار دارد، افزود: با شکل گیری کمیته ملی هیدورگرافی تحت مسئولیت سازمان بنادر و دریانوردی و عضویت سازمان نقشه برداری سازمان جغرافیایی ارتش و ستاد کل نیروهای مسلح توانسته ایم در عرصه تولید نقشه های دریایی جایگاه مهم و برجسته‌ای را در سطح بین المللی به دست آوریم به طوریکه تاکنون ۳۰ سلول نقشه الکترونیکی دریایی تهیه شده در چارچوب کمیته ملی هیدروگرافی از طریق توزیع کنندگان بین المللی منتشر شده است.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *