۳۴۸ مجوز غیرضرور کسب و کار در بخش کشاورزی حذف شد ۱ تیر, ۱۳۹۵

در راستای بهبود فضای کسب و کار کشور تعداد مجوزهای کسب و کار در بخش کشاورزی طی یک سال و نیم گذشته کاهش قابل توجهی داشته و از ۴۴۴ مجوز به ۹۶ مورد رسیده است.

اقتصادپرس: معاون وزارت اقتصاد و امور دارایی، عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در حذف مجوزهای غیر ضروری کسب و کار را در این بخش مثبت ارزیابی و بر بهینه سازی فرآیند و کوتاه شدن زمان صدور نیز تاکید کرد.

شاپور محمدی در حاشیه نشست هم اندیشی تبیین فاز ۳ اجرای قانون اصلاح مواد (۱) ، (۶) و (۷) سیاست های کلی اصل ۴۴ که در محل این وزارتخانه برگزار شد گفت: در وزارت جهاد کشاورزی اقدام های موثری برای حذف مجوزهای غیر ضروری کسب و کار در زیر بخش های مختلف انجام شده به طوری که ظرف یک سال و نیم گذشته، تعداد این مجوزها از ۴۴۴ مورد به ۹۶ مورد رسیده است که به مردم و فعالان این حوزه کمک خواهد کرد.

وی ضمن تاکید بر بهینه سازی فرآیند ها و کوتاه شدن زمان صدور مجوزها اظهار داشت: با الکترونیکی سازی ممکن است زمان فرآیندها کوتاه نشود، اما سرعت را افزایش می دهد و هدف نهایی ما نیز کوتاه کردن زمان صدور مجوز کسب و کار است.

عضو هیات مقررات زدایی مستقر در وزارت اقتصاد و امور دارایی افزود: کاهش تعداد مراحل و هزینه صدور برای ما مهم است و خوشبختانه در ایران هزینه صدور مجوزها زیاد نیست.

وی ابراز امیدواری کرد که همکاری ها در اجرای فاز بهینه سازی فرآیندهای صدور مجوزهای کسب و کار ادامه یابد.

محمدی گفت: تلاش ما این است که ظرف چهار ماه فاز بهینه سازی و تسهیل فرآیندهای صدور مجوزهای کسب و کار دستگاه ها و وزارتخانه ها به اتمام برسد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *