سهم تعاون کمتر از ۵ درصد اقتصاد کشور ۱ تیر, ۱۳۹۵

نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید بر نقش تعاونی‌ها در اقتصاد مقاومتی گفت:‌ نقاط ضعف تعاون در فراکسیون تعاون جمع‌آوری شده و مجلس آمادگی دارد، قوانینی که با نقص مواجه هستند، را مطابق با پیشنهاد و راهکار تعاونی‌ها اصلاح کند.

اقتصادپرس: کاظم دلخوش در همایش تعاون و اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: براساس منویات رهبری اقتصاد مقاومتی باید در تمام شئون اقتصادی به کار گرفته شود. نقاط ضعف تعاون در فراکسیون تعاون جمع‌آوری شده و این در حالی است که براساس سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی دولت برای دخالت در سیاست‌گذاری‌های بخش خصوصی منع شده است.

این نماینده مجلس افزود: یکی از ضعف‌های تعاونی‌ها در برنامه‌ پنجم توسعه سهم ۲۵ درصدی تعاونی‌ها از این برنامه عنوان شده بود، در حالی که هم‌اکنون تعاونی‌ها حتی سهم ۵ درصدی خود را از این موضوع دریافت نکرده‌اند.

به گفته وی، مجلس تاکنون هیچ چیزی در زمینه تعاونی‌ها به منظور قانون‌گذاری کم نگذاشته و حتی با وزارت تعاون نیز بر سر تعیین حقوق ۱۴ میلیون نفر عضو تعاونی‌ها نیز چالش داشته است. در اصلاح قانون تعاون آنچه تعاونی‌ها می‌خواسته‌اند، از سوی مجلس تعیین شده و از این‌رو مجلس شورای اسلامی آماده است نواقص قوانین موجود را از طریق پیشنهاد و راهکارهایی که ارائه می‌شود، برطرف کند.

نماینده مجلس دهم شورای اسلامی  افزود: دولت در سهم صندوق توسعه ملی باید به دنبال سود پایین‌تری بوده و بخشی از آن را در قانون برنامه ششم توسعه به منظور احیای تعاونی‌ها به کار گیرد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *