معامله 109 میلیارد تومانی «حفارس» قطعی شد ۳۱ خرداد, ۱۳۹۵

با احزار شرایط قطعی معامله بلوک کنترلی ۸۷٫۰۸ درصدی سهام شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس از سوی بورس تهران شرکت احیاء گستر هرمز با مسئولیت محدود مالک جدید «حفارس» شد.

اقتصادپرس: روز چهار شنبه  ۲۹ اردیبهشت ماه امسال تعداد۳۰۳٫۹۲۰٫۰۰۰ سهم معادل ۸۷٫۰۸ درصد از سهام شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس به ارزش ۱٫۰۹۴ میلیارد ریال از سوی سازمان خصوصی سازی به وکالت از شرکت بازرگانی دولتی ایران به صورت یکجا و نقد و اقساط روانه میز فروش بورس تهران شد که به قیمت رقابت شده هر سهم ۳٫۶۰۲ ریال معامله و روز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه ۹۵ پس از احراز شرایط قطعی شد.

بر اساس این گزارش این بلوک کنترلی از سوی شرکت کارگزاری سهم آشنا برای شرکت احیاء گستر هرمز (با مسئولیت محدود) خریداری شده که بخشی از ثمن معامله بابت تسویه بدهی دولت با این شرکت است.

براساس داده‌های موجود در روزنامه رسمی دفتر مرکزی این شرکت در بندر عباس واقع شده و مدیر عامل آن علی صوفی آبادی عنوان شده است.

به گزارش فارس ۵٫۷۷ درصد از کل سهام شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس نزدیک به ۴ سال قبل برای نخستین بار به قیمت هر سهم ۱۲۱۹ ریال در بورس تهران عرضه و کشف قیمت شد .

در عین حال سازمان خصوصی سازی بلوک ۸۷ درصدی “حفارس” را برای اولین بار در تاریخ اول مرداد ماه ۹۲ و به قیمت پایه هر سهم ۱۹۵۹ ریال روی میز فروش گذاشت که از قیمت بازاری سهم در تابلوی معاملات حدود ۴۴ درصد بیشتر بود.

مجدد این بلوک کنترلی در ۲۸ شهریور ماه ۹۴ برای دومین بار برای عرضه آماده شد که گفته می شد یک شرکت حقوقی غیر بورسی فعال در صنعت حمل و نقل جهت تکمیل زنجیره خدمات خود با ارایه مدارک لازم و واریز مبلغ سه درصد ارزش سهام به صورت ضمانت نامه بانکی به کارگزار برای خرید این دارایی اعلام آمادگی کرده بود اما در روز عرضه بدون دلیل مشخصی از خرید این بلوک انصراف داد.

شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس با توجه به مبلغ حدود ۲۶۷۴ میلیارد ریال مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها از قصد خود برای افزایش سرمایه حدود ۸۰۰ درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داده است.

براساس صورت های مالی مورد استناد خصوصی سازی، ارزش بدهی‌های شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس مبلغ ۱٫۶۱۰٫۳۳۶میلیون ریال است. این شرکت از زیان انباشته ۱۴۵٫۱۳۳ میلیون ریالی نیز برخوردار است که به ازای هر سهم مبلغ ۴۱۵ ریال تمام می شود.

شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس از دارایی‌های ثابت و ملک‌های ارزنده‌ای در برخی شهرهای کشور از جمله در اسلام شهر استان تهران برخوردار است.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.