گمرک دستگاه‌های ایکس‌ری خریداری می‌کند ۳۱ خرداد, ۱۳۹۵

گمرک ایران از برنامه‌ریزی برای خرید پیشرفته‌ترین دستگاه کنترلی ایکس‌ری در گمرکات کشور خبر داد و گفت: ایکس‌ری‌های جدید روزانه بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دستگاه کانتینر با سرعت بالا و دقیق اسکن نمایند.

اقتصادپرس: ایران این سازمان از برنامه‌ریزی برای خرید پیشرفته‌ترین دستگاه کنترلی ایکس‌ری برای استقرار در گمرکات کشور خبر داد و اعلام کرد: ایکس‌ری‌های جدید می‌توانند روزانه بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دستگاه کانتینر را بسیار دقیق و با سرعت بسیار بالا اسکن نمایند.

ایکس‌ری‌های جدید این توانمندی را دارند تا با سرعت بالا محموله‌ها را اسکن نمایند و کاملاً استانداردهای جهانی در این ایکس‌ری‌ها رعایت شده است.

بنابراین گزارش علی کمره‌ای مشاور رئیس‌کل گمرک ایران با تأیید این مطلب گفت: در حال حاضر ۴ دستگاه ایکس‌ری برای گمرکات خریداری شده و به‌زودی در گمرکات اجرایی مستقر خواهد شد، اما ایکس‌ری‌هایی که ما شناسایی کرده‌ایم و در حال برنامه‌ریزی برای خرید آنها هستیم می‌توانند روزانه ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ کانتینر را به دقت بسیار بالا و با سرعت زیاد اسکن نمایند.

کمره‌ای در این خصوص بیشتر توضیح داد و گفت: ما با چهار شرکت خارجی مذاکراتی انجام داده‌ایم و آنها موافقت کرده‌اند که به‌صورت BOT (اجاره به شرط تملیک) جهت تجهیز گمرکات ایران به امکانات پیشرفته کنترلی مشارکت نمایند و این مذاکرات در حال نهایی شدن است.

کمره‌ای از فراخوان شناسایی اشخاص و شرکت‌های توانمند سرمایه‌گذار در زمینه دستگاه‌های ایکس‌ری کانتینری هم خبر داد و گفت: کلیه شرکت‌های واجد شرایط داخلی که در این زمینه فعالیت داشته و دارای سوابق اجرایی مرتبط با موضوع هستند و یا دارای نمایندگی فروش بوده و تمایل به سرمایه‌گذاری در این بخش را دارند می‌توانند جهت همکاری با گمرک توانمندی‌های خود را به گمرک اعلام نمایند.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.