قیمت نفت به بالای ۵۰دلار رسید ۳۱ خرداد, ۱۳۹۵

قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه اوت امروز با ۹۰سنت افزایش به ۵۰دلار و ۷سنت رسید و در مسیر افزایش ۶درصدی طی ۲ جلسه اخیر قرار گرفت.

اقتصادپرس: پس از آنکه نتایج نظرسنجی‌ها نشان داد که شانس خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در رفراندوم اواخر این هفته کاهش یافته، به راه افتادن موجی از افزایش اعتماد سرمایه گذاران و کاهش ارزش دلار موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه اوت، امروز با ۹۰ سنت افزایش به ۵۰ دلار و ۷ سنت رسید و در مسیر افزایش ۶درصدی طی ۲ جلسه اخیر قرار گرفت. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه جولای نیز با ۸۰ سنت افزایش به ۴۸ دلار و ۷۸ سنت رسید.

کارزارهای تبلیغاتی برای رفراندوم روز پنجشنبه درباره جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا امروز پس از ۳ روز وقفه از سر گرفته شد. دلیل وقفه، قتل نماینده پارلمان انگلیس و از حامیان ماندن در اتحادیه اروپا بود.

۳ نظرسنجی انجام شده در آستانه رفراندوم روز پنجشنبه نشان می‌دهد که تعداد طرفداران ماندن در اتحادیه اروپا تا حدی بیشتر شده، البته تصویر کلی از تقسیم آرا بین طرفداران ماندن و جدایی انگلیس از اتحادیه حکایت دارد.

بازارهای کم‌ریسک نظیر طلا، دلار آمریکا، اوراق قرضه دولت آلمان و فرانک سوئیس پس از انتشار این نظرسنجی‌ها تحت فشار قرار گرفتند، در حالی که نفت در آستانه ثبت بزرگترین افزایش قیمت ۲روزه طی یک ماه گذشته قرار گرفت.

هری تچیلینگوئیریان، تحلیلگر بازار نفت در بانک بی‌ان‌پی پاریبا گفت: «برای نفت به‌عنوان یک دارایی پرریسک، ما شاهد چرخش میانه روز بودیم که ناشی از انتشار نتایج نظرسنجی‌ها درباره رفراندوم جدایی در انگلیس است».

ارزش پوند انگلیس امروز ۱٫۶۸ درصد افزایش یافت و به ۱٫۴۵۸۹ دلار رسید.

تداوم افزایش قیمت نفت در حالی است که آمارها نشان می‌دهد، شرکت‌های انرژی آمریکایی برای سومین هفته متوالی تعداد سکوهای حفاری نفت خود را افزایش داده‌اند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *