کاهش ترس از برگزیت،‌ قیمت نفت را تقویت کرد/نفت برنت 49 دلار ۳۱ خرداد, ۱۳۹۵

در پی ضعف دلار و کاهش خطر احتمالی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا(برگزیت)، در معاملات امروز آسیا قیمت نفت افزایش یافت.

اقتصادپرس: هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه آگوست با رشدی ۴۲ سنتی ۴۹ دلار و ۵۹ سنت معامله شد. در روز جمعه نفت برنت رشدی ۴٫۲ درصدی را به ثبت رسانده بود. قیمت هر بشکه نفت آمریکا نیز برای تحویل در ماه جولای با رشدی ۴۸ سنتی به ۴۸ دلار و ۴۶ سنت رسید. این معیار نیز در روز جمعه رشدی ۳٫۸ درصدی را تجربه کرده بود.
سه نظرسنجی جداگانه در خصوص همه پرسی روز پنجشنبه بریتانیا نشان می‌دهد کمپین « ماندن» از کمپین «ترک» گوی سبقت را ربوده است.

بانک ANZ اعلام کرد: « تصور این که بازار آرام شود بسیار سخت است، آشفتگی در این هفته ادامه خواهد داشت، به خصوص که همه‌پرسی عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا نیز در این هفته انجام خواهد شد.»

در روز جمعه هر پوند با افزایش ارزش ۱٫۴۴۵۰  دلار معامله شد. ین ژاپن نیز از بالاترین سطح خود در برابر دلار فاصله چندانی نگرفته است.

با وجود آماری که نشان داد شرکت‌های انرژی آمریکا برای سومین هفته متوالی تعداد دکل‌های خود را افزایش دادند، قیمت نفت به بهبود خود ادامه داد. شرکت خدمات نفتی بیکر هیوز گزارش داد که در هفته منتهی به ۱۷ ژوئن ۹ دکل را به خط تولید باز گردانده است.

اتحادیه کارگران فرانسه نیز در روز جمعه به اعتصاب خود پایان داد، اعتصابی که موجب فلج شدن ۲۶ روزه ترمینال نفتی فوس‌لاورا در دریای مدیترانه ( بزرگترین هاب نفتی فرانسه) شده بود.
منبع:اقتصادنیوز


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *