سران فتنه باحمایت‌های آمریکا و انگلیس به اغتشاشات دامن زدند ۳۰ خرداد, ۱۳۹۵

سید حسین نقوی حسینی گفت: میرحسین موسوی ۸ سال نخست‌وزیر بود و چندین انتخابات برگزار کرده بود. خاتمی و کروبی نیز همینطور. همه آنها می‌دانستند و باور داشتند که تقلب در انتخابات جمهوری اسلامی ایران با آن حجمی که آنها مطرح می‌کردند، هیچگاه امکان‌پذیر نیست.

اقتصادپرس: سید حسین نقوی حسینی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص نقش محمد خاتمی در حوادث ۸۸ اظهار داشت: محمد خاتمی، از کسانی است که متاسفانه مواضع خود را تغییر نداده و از فتنه ۸۸ اعلام برائت نکرده است. معنای این عدم تغییر مواضع، این است که همچنان به آن فتنه معتقد است و در واقع آن اتفاق را فتنه نمی‌داند. بنابراین محمد خاتمی یکی از عوامل اصلی و به عبارتی از سران فتنه ۸۸ محسوب می‌شود.

وی افزود: تمام کسانی که فتنه ۸۸ را به وجود آوردند، از جمله سران فتنه و عوامل اصلی آن، خودشان تجربه برگزاری انتخابات را داشتند و می‌دانستند تا صندوقی باز نشود نمی‌توان در مورد نتیجه انتخابات اظهار نظر کرد. بنابراین در بین سران فتنه هیچکس بی‌تجربه نبود. میرحسین موسوی ۸ سال نخست‌وزیری را بر عهده داشت و چندین انتخابات برگزار کرده بود. خاتمی و کروبی نیز همینطور. همه آنها می‌دانستند و باور داشتند که تقلب در انتخابات جمهوری اسلامی ایران با آن حجمی که آنها مطرح می‌کردند، هیچگاه امکان‌پذیر نیست.

نقوی حسینی ادامه داد: در واقع در نظام جمهوری اسلامی پای صندوق رای نمی‌توان تقلب کرد. اگرچه ممکن است در محافل انتخاباتی وعده‌های گوناگون داده شود و از مردم پذیرایی‌های گسترده صورت گیرد تا رای آنها را از آن خود کنند، اما در کشور ما همواره انتخابات سالم برگزار می‌شود و امکان انجام تقلب وجود ندارد. بنابراین سران فتنه مطمئن بودند که تقلب نشده است، پس فتنه‌ای که به راه انداخته شد با اهدافی غیر از انتخابات بود. در واقع فتنه ۸۸ یک حرکت براندازانه علیه نظام بود که غربی‌ها و آمریکایی‌ها آن را مدیریت می‌کردند.

وی افزود: برخی از فتنه‌گران مفسد فی الارض هستند. همچنین با وجود اینکه به آنها فرصت داده شد، برخی از آنها متنبه نشدند. زمانی که شخصی از روی نا‌آگاهی و غفلت اقدامی می‌کند، به این فرد می‌توان آگاهی داد اما زمانی که شخصی آگاهانه حرکتی انجام می‌دهد و خودش نیز می‌داند که اتهام تقلب در انتخابات ایران، اتهام دروغین است، نمی‌توان او را از غفلت بیدار کرد، چرا که او غافل نیست و کاملا آگاه است.

این نماینده مجلس در خصوص امکان توبه و بازگشت سران فتنه گفت: نظام همواره اعتقاد داشته است که همه نیروهای دلسوز انقلاب باید در چارچوب نظام آزادانه فعالیت کنند. مگر اینکه خودشان از حاکمیت خارج شوند و دست به اقدامی بزنند که مغایر با منافع ملی کشور و خلاف اصول انقلاب اسلامی باشد؛ یا اینکه افرادی نظیر بنی‌صدر خودشان به کشور و نظام خیانت کنند. در غیر اینصورت نظام و ملت همواره از خود رافت نشان داده و همیشه آغوش خود را به روی همه توبه‌کنندگان و نادمان باز کرده است.

وی در خاتمه خطاب به سران فتنه و همچنین محمد خاتمی گفت: بهتر است در این روزها که بیست و هفتمین سالگرد رحلت حضرت امام (ره) است همه به اصول انقلاب و منویات حضرت امام و رهبر معظم انقلاب برگردند و در چارچوب انقلاب و نظام فعالیت کنند. چراکه هیچ شخص و جریانی نمی‌تواند با تکیه بر بیگانگان، به کشور خدمت کند. بنابراین بهتر است همه برگردند و دست به دست هم بدهند و متحد و یکپارچه برای سربلندی ایران و نظام جمهوری اسلامی تلاش کنند.

 منبع: سراج۲۴دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *