موانع اقتصاد مقاومتی در کشور ۳۰ خرداد, ۱۳۹۵

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در ایران معادن زغال سنگ و زعفران و در حوزه پتروشیمی نفت و گاز به صورت خام به فروش می‌رسد، گفت: همین محصولاتی که ما به صورت خام به کشورهای دیگر می‌فروشیم به چندین برابر قیمت باید برای تهیه پالایش‌ شده آنها هزینه کنیم.

اقتصادپرس: غلامرضا مصباحی مقدم امروز در دومین نشست تخصصی میز مطالعاتی اقتصاد مقاومتی به بیان راهکارهایی برای نزدیک شدن به اقتصاد مقاومتی پرداخت.

مصباحی مقدم فراموش نکردن خدا را اولین راهکار برای نزدیک شدن به اقتصاد مقاومتی برشمرد و تصریح کرد: اگر سیستم بانکی را اصلاح نکنیم این سیستم بانکی در مقابل اقتصاد مقاومتی خواهد بود. سیستم بانکی در خدمت تولید و بهینه‌سازی سرمایه نیست بلکه در خدمت واسطه‌گری و دلالی است.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسامی ضمن انتقاد از اسراف انرژی گفت: امروز در تمام دنیا به دنبال خودروهایی با مصرف سوخت ۴٫۵ لیتری هستند که در صنعت تولید خودروهای داخلی شاهد تولید خودروهایی با ۱۱ لیتر مصرف سوخت هستیم.

وی ادامه داد: کار جمعی و گروهی نیز یکی دیگر از روش‌های رسیدن به اقتصاد مقاومتی است. برای مثال استفاده از شرکا تجاری بسیار بهتر از استفاده از وام‌های بانکی با ۲۸ درصد سود است.

این استاد دانشگاه با برشمردن مزایای سرمایه‌گذاری در صنایع گفت: اگر ۵۰ درصد نقدینگی موجود در ایران را در صنعت و کشاورزی سرمایه‌گذاری کنیم رکود که هیچ بلکه شاهد رشد اقتصادی هم خواهیم بود.

وی در پایان با بیان این مطلب که جوانان ما امروز راضی به کار یدی نیستند، گفت: عده‌ای در دوران حضور من در مجلس به سراغ من می‌آمدند و به دنبال اشتغال فرزندانشان بودند که من همیشه دچار مشکل می‌شدم.

مصباحی افزود: در یک نشست تخصصی شخصی با انتقاد از حضور ۳ میلیون افغانی در ایران گفت: اینها را بیرون کنید و جوانانمان را جای آنها سرکار بفرستید که من در جواب به او گفتم ۱۰ جوان را معرفی کند که قبول کند کارهای آنها را انجام دهند که آن شخص پیشنهاد خود را پس گرفت.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.