توضیحات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور پیرامون یک خبر ۳۰ خرداد, ۱۳۹۵

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در پی درج خبری با عنوان اختصاص پاداش ۲۸ میلیارد تومانی مدیران ارشد سازمان مدیریت از بودجه‌های غیر شفاف، توضیحاتی ارسال کرد.

اقتصادپرس:سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در پی درج خبری با عنوان «اختصاص پاداش ۲۸ میلیارد تومانی مدیران ارشد سازمان مدیریت از بودجه‌های غیر شفاف»، توضیحاتی ارسال کرد.

در این جوابیه آمده است: احتراماً پیرو درج خبر «اختصاص پاداش ۲۸ میلیارد تومانی مدیران ارشد سازمان مدیریت از بودجه‌های غیر شفاف» در گروه اقتصاد آن خبرگزاری به تاریخ ۱۳۹۵٫۳٫۲۹، ضمن ابراز تأسف از درج اخبار غیر واقعی و شبهه برانگیز که موجب برهم زدن آرامش جامعه ایران اسلامی و تشویش اذهان عمومی می‌گردد، انتظار دارد در چارچوب رسالت حرفه‌ای و تعهد اخلاقی جامعه رسانه‌‌‌ای کشور، متن جوابیه این سازمان به طور کامل در همان صفحه درج خبر، منتشر گردد.

در همین راستا نکات ذیل در جهت تنویر افکار عمومی ارائه می‌شود

۱- از مبلغ ۲۸ میلیارد تومان عنوان شده در خبر مذکور، ۹٫۵ میلیارد تومان، مربوط به بودجه مصوب سال ۱۳۹۵ است که هنوز در فرآیند ابلاغ بودجه قرار دارد و ریالی از آن تاکنون تخصیص داده نشده و لذا هزینه نگردیده است. این امر، خود از اساس، نادرستی خبر مندرج در خبرگزاری فارس را نشان می‌دهد.

۲- از مجموع اعتبارات مصوب ۱۸٫۵ میلیارد تومانی برای سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ مندرج در جدول منتشر شده نیز با توجه به وضعیت مالی کشور و خزانه در سال‌های مذکور، اساساً‌ پرداخت به صورت کامل انجام نگرفته و جمعاً ۵٫۸ میلیارد تومان شامل مبلغ ۴٫۳ میلیارد تومان برای سال ۱۳۹۳ و مبلغ ۱٫۵ میلیارد تومان سال ۱۳۹۴ تخصیص داده شده است که بر اساس قانون و موافقت‌نامه‌های مبادله شده، برای انجام پژوهش‌های کاربردی و مطالعات توسعه‌ای توسط صاحبنظران، مشاوران و کارشناسان بیرون از سازمان‌ هزینه شده است و ریالی از آن، صرف امور داخلی سازمان و پاداش به مدیران نشده است.

بدیهی است که با توجه به ابعاد تخریبی خبر اشاره شده در سطح ملی و در راستای اعاده حیثیت سازمان‌های دولتی، به ویژه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به عنوان نهاد نظارتی دولت جمهوری اسلامی ایران، براساس قانون مطبوعات، شکایت و پیگیری کامل موضوع از طریق دادستانی محترم کل کشور انجام می‌گیرد.

همچنین انتظار می‌رود تا همه رسانه‌های محترمی که به استناد خبر کذب خبرگزاری فارس اقدام به نشر خبر مذکور کرده‌اند، نسبت به درج این تکذیبیه اقدام نمایند.

روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور

*توضیح فارس

بدون تردید واکنش به اخبار رسانه های خبری و خبرگزاری ها حق هر سازمانی است، اما اطلاق عبارت غیرمحترمانه ای چون «کذب» به گزارش فارس به دور از شان سازمان عالی رتبه ای چون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است.

ضمن اینکه گزارش فارس در خصوص این خبر طی روزهای آتی منتشر خواهد شد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.