خرید هواپیما نه اولویت کشور است نه معضلات را حل می کند ۲۹ خرداد, ۱۳۹۵

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس‌جمهور سابق با اشاره به محدود بودن منابع مالی دولت برنامه دولت برای خرید میلیاردی هواپیماهای مسافربری از ایرباس و بوئینگ را اشتباه دانست و گفت: خرید هواپیما نه اولویت کشور است نه می تواند معضلات ما را حل کند.

اقتصادپرس: در خصوص تفاهم خرید ۱۳۸ فروند هواپیما (شامل ۱۱۸ فروند انواع ایرباس و ۲۰ هواپیمای توربوپراپ ATR) بین ایران و فرانسه و نیز خرید ۱۰۰ فروند هواپیما از بوئینگ گفت: رسیدگی به وضعیت اشتغال و واحدهای تولیدی که مهمترین مسئله‌شان نقدینگی است، یکی از مهمترین مسایل کشور است و دولت باید تمام توانش را به کار بگیرد تا مشکل واحدهای تعطیل شده را از طریق تأمین نقدینگی مورد نیازشان حل کند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور سابق افزود: دولت باید کمک کند تا مشکل نقدینگی پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام حل شود و پروژه‌هایی را که هفتاد تا هشتاد درصد کارشان انجام شده تکمیل کند.

وی افزود: «مسئله خرید هواپیما نه اولویت ما است نه می‌تواند معضلاتی را که ما داریم حل کند. به‌نظر من دولت باید در اولین فرصت در این زمینه تجدید نظر کند».

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس جمهور سابق تأکید کرد: اگر منابع داشتیم می‌توانستیم همه کارهای خوب عالم را انجام دهیم اما وقتی شما منابع محدود دارید، باید اولویت بندی کنید. قضیه اشتغال و واحدهای تولیدی مهمتر و حیاتی‌تر است. خرید هواپیما هرچند به‌صورت اعتباری باشد تصمیمی است که اشکال دارد. بهتر است که دولت رویکردش را تغییر دهد و اگر منابعی در اختیار دارد بروند به‌سمت حمایت از تولید.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.