صندوق توسعه جیبی! ۲۹ خرداد, ۱۳۹۵

روزنامه جوان نسبت به حقوق‌های کلان مدیران صندوق توسعه ملی واکنش نشان داده است:‌ شنیده‌های خبرنگار «جوان» حاکی است بالاترین حقوق دریافتی در سیستم دولتی را در صندوق توسعه ملی و در رأس آنها رئیس صندوق می‌گیرد. آیا نماینده‌های حامی ایشان در مجلس دهم حاضر به پیگیری مصوبه معاون اول مبنی بر بازگرداندن حقوق ملت یا عزل پدر و رفیق خود خواهند شد؟!

اقتصادپرس: در میان حقوق‌های نجومی، حقوق اعضای هیئت مدیره صندوق توسعه ملی از بیمه‌های دولتی و مرکزی و بانک‌های دولتی اعم از بانک رفاه و ملی بیشتر بوده است.

حقوق ۵۷ میلیونی، اخذ وام ۳۰۰ میلیونی با سود ۴درصد، کمک‌هزینه اوقات فراغت فرزندان ‌( که اکنون یکی از آنها در مجلس است!) و حقوق ده‌ها‌میلیونی سایر اعضا تنها بخشی از مطالبی است که این روزها در فضای مجازی دست به دست می‌شود و هنوز موج دریافتی‌های مدیرعامل بانک رفاه تمام نشده موج جدیدی ایجاد شده است.

رئیس صندوق توسعه ملی در حالی ماهانه ۵۷میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند که کمک‌‌هزینه ورزش، خرید کتاب و اوقات فراغت فرزندانش نیز در فیش حقوقی وی لحاظ می‌شود.

این حقوق‌ها در حالی در صندوق توسعه ملی دریافت می‌شود که عملاً در سال‌های پس از تشدید تحریم و به خصوص در دولت یازدهم تعطیل بوده و تنها صدای جدی شنیده شده از این صندوق نزاع با بانک مرکزی بوده است.

صندوق توسعه ملی با هدف تبدیل بخشی از عواید ناشی از فروش نفت و گاز، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی به ثروت‌های ماندگار، مولد و سرمایه‌های زاینده اقتصادی تشکیل شده است و کار اجرایی انجام نمی‌دهد تا مدیران مستحق حقوق‌های چند ده‌میلیونی باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *