تاثیر همه پرسی خروج بریتانیاازاتحادیه اروپا بر اقتصادآمریکا ۲۹ خرداد, ۱۳۹۵

احتمال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا امریکا را محتاط تر کرده و سبب شده تا بانک مرکزی امریکا افزایش نرخ بهره را مسکوت نگه دارد.

اقتصادپرس: به گزارش اکونومیست؛ ژانت یلن، رییس بانک مرکزی امریکا روز پنج‌شنبه در کنفراس مطبوعاتی خود گفت که در همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا که قرار است روز پنج‌شنبه پیش رو برابر با ۲۳ژوئن در انگلیس برگزار شود ممکن است شهروندان انگلیس به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دهند که در آن صورت باید روابط تجاری انگلیس با اتحادیه اروپا بازتعریف شود.

رییس فدرال رزرو در این کنفرانس مطبوعاتی با اعلام ثابت باقی ماندن نرخ بهره گفت: برگزیت و نگرانی‌های ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا سبب شده تا نرخ بهره در ماه‌های آینده ثابت بماند. در صورتی که مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا رای مثبت دهند، هدفگذاری در اقتصاد امریکا نیز تغییر می کند.

به گزارش اکونومیست؛ آمار اشتغال هم از عواملی بود که سبب شده تا فدرال رزرو آمریکا با وجود تصمیم قبلی خود برای بالا بردن نرخ بهره برای انجام آن دست نگه دارد.

پیشتر تعیین شده بود که نرخ بهره در دو مرحله پلکانی افزایش یابد اما گویا در جلسه چهارشنبه گذشته سیاست‌گذاران این بانک قرار شده این افزایش بهره تک مرحله ای بوده و یکبار صورت پذیرد.

در حال حاضر اعضای کمیته تصمیم‌گیری بانک مرکزی امریکا برای تعیین نرخ بهره منتظر اخبار همه پرسی در بریتانیا و بهبود اوضاع اشتغال در امریکا هستند.

آنگونه که یلن در این نشست مطبوعاتی گفته داده‌های اقتصادی ضد و نقیض هستند به همین جهت سیاستگذاران بانک مرکزی نمی خواهند برای افزایش نرخ بهره عجله کنند تا نشانه های بهبود اقتصادی نمایان تر شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.