ضایعات کشاورزی با بروزرسانی دستگاه ها به حداقل می رسد ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان تهران گفت: وزارت جهاد در راستای توسعه مکانیزاسیون تسهیلاتی را در اختیار کشاورزان قرار می دهد تا ضایعات کشاورزی به حداقل برسد.

اقتصادپرس: عباسعلی عامری معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص ضایعات محصولات کشاورزی گفت: در این خصوص آمار دقیقی نداریم چرا که لازمه این امر بررسی دقیقی در مراحل تولید است.
عامری با اشاره به آمار اعلام شده از سوی سازمان فائو گفت: براساس شاخص های استاندارد برای تعیین ضایعات باید کارهای پژوهشی انجام شود تا آمار دقیقی در این خصوص اعلام شود اما باید گفت که ضایعات تنها مربوط به بخش کشاورزی نیست بلکه در بخش بازرگانی و حمل و نقل این امر اتفاق می افتد.
معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: وزارت جهاد در راستای اقتصاد مقاومتی برنامه وسیعی دارد که با اجرای مبارزه با علف های هرز و آفات در مراحل برداشت و استاندارد تجهیزات و ادوات لازم میزان ضایعات را در مراحل تولید کاهش دهد.
عامری تصریح کرد: وزارت جهاد در حوزه زراعت و در راستای توسعه مکانیزاسیون تسهیلاتی در اختیار کشاورزان قرار می دهد تا ضایعات با دستگاه های استاندارد به حداقل برسد هر چند که افزایش نظارت براین بخش نیز بی تاثیر نیست.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *