تولید خرما از مرز یک میلیون تن فراتر رفت ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵

مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال پیش بینی می شود که میزان تولید به مرز یک میلیون و ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار تن برسد.

اقتصادپرس: ابوالقاسم حسن پور مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به وضعیت تولید خرما اظهار داشت: سال گذشته حدود یک میلیون و ۴۰ هزار تن خرما در کشور تولید شده است.
وی با اشاره به اینکه درسال جاری سطح زیر کشت نخیلات ۲۴۰ هزار هکتار است، گفت: امسال پیش بینی می شود که میزان تولید به مرز یک میلیون و ۱۰۰ الی  ۱۵۰ هزار تن برسد.
حسن پور با اشاره به میزان صادرات خرما بیان کرد: حدود ۱۷۰ هزار تن خرما معادل ۱۷درصد تولید به کشورهای حوزه خلیج فارس، اروپا و شوروی به صورت میوه، رطب و شهد خرما صادر می شود.
مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری ادامه داد: برای افزایش صادرات اقدامات متعددی در خصوص آموزش های لازم در زمینه فرآوری محصول به تولیدکنندگان داده شده و اگر به صورت بهداشتی و مشتری پسند برداشت و بسته بندی انجام شود مطمئنا میزان صادرات افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به تاثیر ورود محصول نو درقیمت های موجود در بازار تصریح کرد: وضعیت خوبی را پیش رو داریم اما اکنون نمی توانیم در خصوص قیمت اظهار نظر کنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *