تاسیسات فاضلاب شرق تهران به بهره برداری می رسد ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵

مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران از به بهره برداری رسیدن تاسیسات فاضلاب شرق تهران شامل مناطق ۸،۴،۱۳ و ۱۴ خبر داد.

اقتصادپرس: با توجه به اولویت های اجرایی  پروژه فاضلاب در شهر تهران و فازبندی اجرای آن  در مناطق شهرداری، در حال حاضر   اجرای شبکه ها و انشعابات به بیش از ۹۰ درصدرسیده است و به گفته ریاضتی مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران  به دلیل شرایط خاص محدوده شرق از جمله تردد بالا و کم عرض بودن معابر در دریافت مجوز با محدودیت مواجه بودیم.

وی ادامه داد:در مسیرهایی مانند خیابان پیروزی و اتوبان شهید محلاتی در منطقه ۱۳ به دلیل نزدیک بودن به محدوده بازار در مراحل اجرای پروژه با چالش های متعددی روبه روشدیم اما اکنون طرح با مشارکت نهادهای شهری در این مناطق در مراحل پایانی قرار گرفته است.

ریاضتی اظهار کرد: برای انتقال فاضلاب از نقطه شمالی به جنوبی ترین نقطه تهران، باید از یکسری مسیرهای اصلی عبور کند. این خطوط اصلی در سطح مناطق ۱۳ و ۱۴ شهرداری شامل ۴۰ کیلومتر  و در دو خط اصلی اجرا شده است.

وی در خصوص پیشرفت عملیات عمرانی درمنطقه ۱۳ شهرداری تهران، گفت: در منطقه ۱۳، احداث ۲۳۴ کیلومتر خطوط فاضلاب طراحی شد و تاکنون بیش از ۲۳۳ کیلومتر با هدف جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب عملیاتی شده است.

مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران  با اشاره به نصب ۳۱ هزار و ۵۰۰  فقره انشعاب در این منطقه افزود: بیش از ۳۰۰ هزار نفر از شهروندان ساکن منطقه ۱۳ با بهره برداری از تاسیسات فاضلاب این منطقه به زودی از خدمات دفع بهداشتی فاضلاب برخوردار خواهند شد و ۶۴ هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه روز جمع آوری و به تصفیه خانه فاضلاب منتقل خواهد شد.

وی با بیان اینکه با تکمیل خطوط اصلی و فرعی،  مشکل دفع فاضلاب منطقه ۱۴ تهران مرتفع می شود، تاکید کرد: حدود ۵۵ هزار و ۶۰۰ فقره انشعاب فاضلاب در این منطقه نصب شده است که در مجموع فاضلاب بیش از ۵۳۲ هزار نفر  را جمع آوری و پس از عبور ازخطوط انتقال به تونل فاضلابروی شرقی هدایت می کند.

به گفته ریاضتی برای جمع آوری فاضلاب منطقه ۱۴ از طریق دو خط اصلی معادل ۳۷۳ کیلومتر لوله گذاری انجام شده است و تنها ۵ کیلومتر آن  باقیمانده  است.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.