مهمترین دلیل تعطیلی کارخانه‌های تولیدی چیست؟ ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است تعطیلی و غیر فعال شدن برخی از کارخانه‌های تولید داخل به مشکلات گذشته مانند به روز نبودن تکنولوژی و عدم استقبال مصرف‌ کنندگان برمی‌گردد.

اقتصادپرس: علا میرمحمد صادقی گفت: به طور کلی صنایع و تولیدات داخلی از تکنولوژی روز به دور هستند و مردم ترجیح می‌دهند به ویژه در زمینه لوازم خانگی، از کالاهای خارجی که کیفیت بالاتری دارند استفاده کنند.

وی عدم استقبال مردم از تولیدات داخلی را یکی از علت‌هایی دانست که علاوه بر رکود عمومی موجود، در کاهش تولیدات این کارخانه‌ها تاثیرگذار بوده و ادامه داد: مطمئنا کارخانه‌ای مثل ارج از سال‌ها قبل با مشکل مواجه بوده و رکود فعلی هم آن را تشدید کرده است که همین امر عدم استقبال این کالاها را به دنبال داشت.

نایب رئیس اتاق بازرگانی همچنین تصریح کرد که فشار بانک‌ها، مالیات و بیمه‌های تامین اجتماعی و تعهدات گذشته از دیگر مسائل مهمی است که کارخانه‌ها با آن مواجه هستند.

میر محمد صادقی اضافه کرد: تولیدات کارخانه ارج و کارخانه‌های مشابه در گذشته امکان صادرات داشتند و اغلب کشور‌های حاشیه خلیج فارس از تولیدات ارج، آزمایش و کارخانه‌های مشابه استفاده می‌کردند. اما در سال‌های اخیر مصرف تولیدات داخلی کاهش یافت و از سوی دیگر نیز بسیاری از کارخانه‌های داخلی که بدهی‌های بانکی داشتند، با افزایش نرخ بهره بانکی تعهدات‌شان افزایش یافت و این امر، مشکلات‌شان را تشدید کرد.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.