مشکلات تولید ناشی از سوء‌مدیریت‌ها است نه تحریم ۲۶ خرداد, ۱۳۹۵

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس نهم با بیان اینکه قاطبه مردم آثار برجام را در اشتغال و سفره هایشان مشاهده نکرده‌اند، گفت: بسترهای ورود سرمایه‌گذران خارجی هنوز فراهم نشده است و اگر این مسائل تصحیح نشود، هیچ گاه شاهد حضور سرمایه‌گذاران خارجی نخواهیم بود.

اقتصادپرس: ابراهیم نکو در پاسخ به این پرسش که تحقق وعده‌های رئیس‌جمهور درباره فتوحات اقتصادی پس از برجام را چگونه ارزیابی می‌کنید، با بیان اینکه نباید نزدیک انتخابات توقعات را در جامعه بالا ببریم، گفت: ایجاد انتظار غیر معقول در جامعه و حل تمامی مشکلات با یک موضوع مثل برجام به نظر من کار ناصحیحی است، چرا که باید اول توجیه داشته باشیم که چگونه می‌توانیم با یک اتفاق تمامی مشکلات گذشته را حل کنیم.

نماینده مجلس نهم درباره‌ تاثیر برجام بر روی معیشت مردم گفت: از لحاظ سفره‌های مردم و معیشت آن‌ها اتفاقی که باید رخ می‌داد، هنوز صورت نگرفته است و شاهد اعلام نارضایتی مردم هستیم و قاطبه‌ی مردم در موضوعات اشتغال فرزندانشان و سفره‌های زندگیشان آثاری را مشاهده نکرده‌اند.

وی درباره مشکلات صنعت گران و نیاز صنعت به سرمایه گذاری‌های جدید گفت: حدود ۷۰ درصد تولید ما با مشکلات عدیده‌ای مواجه است و ۳۰ درصد دیگر نیز در شرایط مطلوب کامل نیستند و آنها نیز مشکلاتی را دارند که صرفا به تحریم‌ها و عوارض ناشی از آنها مربوط نمی‌شود، بلکه سؤ مدیریت‌ها این مسائل را به وجود آورده است.

نکو در پایان تصریح کرد: این انتظار که سرمایه گذران خارجی پس از برجام وارد ایران بشوند، یک تصور اشتباه است، چرا که هنوز بستری برای این امر فراهم نشده است؛ از جمله اینکه قوانین ما هنوز معیوب است و هنوز شاهد بعضی سؤ مدیریت‌ها در این بخش هستیم که اگر این مسائل تصحیح نشود، هیچ گاه شاهد حضور سرمایه‌گذاران خارجی نخواهیم بود.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *