خرما ارزان می شود ۲۵ خرداد, ۱۳۹۵

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: به دلیل کاهش تقاضا تا پایان ماه رمضان قیمت خرما افزایش نمی یابد.

اقتصادپرس: علی اصغر موسوی دبیر انجمن خرما در گفتگو با خبرنگار  اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به قیمت خرما در ماه رمضان اظهار داشت: قیمت خرما در این ماه وضعیت خوبی ندارد چرا که به سبب سودجویی دلالان و واسطه گران زیان هنگفتی به مصرف کنندگان وارد می شود.
وی با اشاره به قیمت خرما گفت: هر کیلو خرما در مغازه عمده فروشی ۷ الی ۸ هزار تومان و خرده فروشی ۱۰ الی ۱۲ هزار تومان عرضه می شود و این در حالیست که خرما کیلویی هزار و ۵۰۰ الی ۲ هزار و ۵۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می شود.
موسوی ادامه داد: قیمت خرما در ماه رمضان امسال در مقایسه با سال گذشته با افزایش ۱۰ الی ۲۰ درصدی قیمت همراه بوده اما می توان گفت که به سبب کاهش تقاضا تا پایان ماه رمضان دیگر شاهد افزایش قیمت نخواهیم بود.
***عرضه خرما در میادین میوه و تره بار تهران
در این راستا مهین ابراهیمی معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت:  سازمان تعاون روستایی نسبت به ذخیره سازی محصول وظیفه ای ندارد و تنها در زمان برداشت و افت قیمت نسبت به خرید تضمینی محصول اقدام می کند.
وی افزود: مجموع خرید تضمینی خرما از سوی سازمان تعاون روستایی در سال گذشته به سبب فساد پذیری در تابلوی بورس به فروش رسیده است.
ابراهیمی تصریح کرد: سال گذشته تعاونی های سازمان اقدام به خرید محصول و ذخیره سازی  کردند که با هماهنگی های صورت گرفته با شهرداری تهران دیروز غرفه هایی به این امر اختصاص یافته که خرمای ذخیره سازی شده از سوی تعاونی ها با هدف کنترل بازار و تنظیم قیمت عرضه می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.