توصیه‌های علما به دولت ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵

وزیر کار در دیدار چند تن از علما و مراجع تقلید قم، گزارشی از عملکرد دولت در بحث اشتغال و رفاهی ارائه کرد.

علی ربیعی در دیدار با آیت‌الله صافی گلپایگانی با بیان اینکه من درد و رنج کارگران را درک می کنم، اظهارداشت: به شهادت دفترچه‌های بیمه، اشتغال در کشور ما افزایش و به معدل قابل قبولی در این زمینه رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه در موضوع مبارزه با معضل طلاق در جامعه نیز کارهای خوبی انجام شده است، تصریح کرد: حدود ۱۰ میلیون نفر از فقرا را اخیرا شناسایی و تحت پوشش بیمه قرار داده‌ایم که امیدواریم این کار‌ها رضایتمندی عمومی را در پی داشته باشد.

ربیعی با بیان اینکه خودم یک کارگر بوده و درد و رنج کارگران را درک می‌کنم، خاطرنشان کرد: مردم باید آرامش و ثبات را احساس کنند.

آیت الله صافی گلپایگانی نیز با اشاره به گزارشات ربیعی در خصوص خدمات وزارت تعاون، کار و رفاه و دیگر خدمات دولت تدبیر و امید به مردم به ویژه در بحث برجام گفت: کارهای شما اسباب خوشحالی ماست و بسیار خوشحالیم که امثال شما در راس کار‌ها هستند؛ خدا شما رو حفظ کند و مطمئن باشید خداوند اجر شما را می‌دهد.

وی خطاب به وزیر کار گفت: همه افراد در زمینه رفاه مردم باید اهتمام جدی داشته باشند و اسلامیت ما اقتضا می‌کند که در این زمینه کار کنیم. وی خاطر نشان کرد: همه باید به فکر مملکت باشیم و از دیگر مملکت‌ها عقب نباشیم.

ربیعی همچنین در دیدار با آیت الله وحید خراسانی گفت: در حوزه‌ تامین اجتماعی برنامه‌های خوبی برای افراد تحت پوشش برنامه‌ریزی شده و امیدواریم این کارها موجب رضایتمندی مردم شود، همچنین برنامه‌ریزی‌هایی در خصوص تعاونی‌های روستایی برای اینکه بتوانند به فعالیت‌های اقتصادی بپردازند در وزارت تعاون، کار و رفاه انجام شده است.

وی با اشاره به افزایش دستمزد کارگران در ۳ سالی که از فعالیت دولت تدبیر و امید گذشته است، اظهارداشت: مزد کارگران در ۳ سال گذشته برای اینکه سختی کمتری را متحمل شوند، افزایش یافته و تصمیمات درستی در این زمینه گرفته شده است.

ربیعی گفت: همچنین در بحث معلولین و رسیدگی به نیازهای آنها کارهای خوبی صورت گرفته است؛ در زمینه بازنشستگان نیز برای اینکه با زندگی بهتری روبرو باشند، اقداماتی صورت گرفته و اقداماتی نیز در دست انجام است.

آیت الله وحید خراسانی خطاب به ربیعی با بیان اینکه کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مایه برکت است و هر کاری که با نیت قرب به خدا انجام شود، به نتیجه خواهد رسید، افزود: اقدام دولت برای حل مشکل محرومان باارزش است.

وی گفت: پیامبر خاتم‌الانبیا (ص) که اول شخص عالم وجود است، فرمودند کسی که یتیمی را کفالت کند ارزش والایی در این عالم دارد و کار شما از این جهت قابل ستایش است. وی با اشاره به سخنی از امام موسی‌ بن جعفر (ع) درخصوص رسیدگی به نیازمندان و مستمندان اظهارداشت: کارهایی که برای رفع مشکلات و گرفتاری‌های نیازمندان و افراد مستحق انجام شود، قابل ستایش است و از این جهت کار وزارتخانه شما مایه برکت خواهد بود و ان‌شاءالله خدا نیز کمک خواهد کرد.

این مرجع تقلید اضافه کرد: هر کاری که برای خدا بود با استمداد از امام زمان (عج) به نتیجه خواهد رسید و امیدواریم شما در کار خود که بخشی از آن رسیدگی ایتام و مستمندان است، موفق باشید و بدانید این کارهای شما و مشابه این کارها که توسط دیگر دولتمردان انجام می‌شود، خدمت به خدا و امام زمان (عج) است.

آیت‌الله وحید خراسانی با بیان اینکه رسیدگی به ایتام و تفقد از بیچارگان و تلاش برای بهبود اوضاع بازنشستگان و دیگر اقشار مردم کاری با ارزش است، تصریح کرد: بسیاری از جوانان به ثمر رسیده امروز به دنبال کار و ازدواج هستند و حل مشکلات آنها و تلاش برای آن جزو باقیات و صالحات دولت خواهد بود.

همچنین آیت الله شهرستانی در دیدار با علی ربیعی، ضمن تقدیر از فعالیت‌های دولت تدبیر و امید و به ویژه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: امیدواریم اقدامات مجموعه دولت با سرعت به انجام رسیده و موجب رفاه حال بیشتر مردم شود.

در جریان این دیدار، علی ربیعی گزارشی از فعالیت‌های تحت امر خود در سه حوزه تعاون کار و رفاه اجتماعی ارائه داد و همچنین اقدامات این وزارتخانه برای رسیدگی به وضع ایتام، محرومان، بازنشستگان و … را تشریح کرد.

آیت الله موسوی اردبیلی نیز در دیدار ربیعی گفت: برای رفع مشکلات جامعه کارگری نباید از هیچ کوششی دریغ کرد. وی خواستار تلاش همه جانبه دولت برای رفع مشکلات جامعه کارگری شد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه حقوق کارگران باید از تمام ابعاد مورد توجه مسوولان قرار گیرد، گفت: تلاش برای رفع نیازهای کارگران ضروری و مستوجب رضایت خداوند است و از این رو باید برای رفع مشکلات کارگران و بهتر شدن زندگی آنان از تمام امکانات بهره برد.

منبع: مهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.