گزارش دیروز آخوندی خلاف واقع بود ۲۵ خرداد, ۱۳۹۵

نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اعلام اینکه گزارش دیروز آخوندی در مجلس خلاف واقع بود، گفت: ۵۰۰ کارگر پروژه توسعه فرودگاه امام از بهمن‌ماه اخراج شدند.

اقتصادپرس:ابوالفضل فتح الهی درباره تعطیلی پروژه‌های نیمه تمام و رها شده در فرودگاه امام گفت: پروژه های احداث ترمینال زیارتی (سلام)، اپرون، راه های دسترسی اپرون سلام، پل هواپیما رو، باند جنوبی، به‌سازی باند شمالی،توسعه پارکینگ۳، رستوران و پی‌یر شرقی و غربی و پروژه شهرک فرودگاهی در حال حاضر تعطیل شده است.

وی افزود: در پروژه ترمینال سلام تا بهمن سال گذشته حدود ۵۰۰ نفر فعالیت می‌کردند اما در حال حاضر کارگران تعدیل شده اند.

این فعال کارگری بیان کرد: از سال گذشته مقرر بود که بخش خصوصی وارد عمل شود و کارها رونق بگیرد ولی هنوز خبری نیست و بدهی سنگین کارفرمایان به پیمانکاران همچنان باقی است. نبود بودجه برای پرداخت طلب پیمانکار از طرف مجری طرح و نیاز مالی برای خرید مصالح و اقلام مورد نیاز دلیل تعطیلی این پروژه ها هستند.

نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با بیان اینکه کارگران این پروژه دارای قرارداد موقت هستند و زیر نظر پیمانکاران مشغول به کار بوده اند گفت: گزارش‌های دیروز آخوندی در مجلس با واقعیت‌ها فاصله داشت. اکنون به خاطر نبود اعتبار و تخصیص بودجه حدود ۷۰ درصد کارگران اخراج شده و ۶ماه حقوق دریافت نکرده‌اند. در حالی آخوندی خبر از انعقاد قرارداد با پیمانکار خارجی برای ترمینال جدید می‌دهد که در حال حاضر پروژه‌های نیمه تمام رها شده در فرودگاه وجود دارد که هیچ برنامه ای برای آن در نظر گرفته نشده است.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *