دولت توفیقی در جذب سرمایه‌گذار خارجی پسابرجام نداشته است ۲۵ خرداد, ۱۳۹۵

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه استقبال از هیات‌های خارجی نباید باعثبی‌اعتنایی دولت به سرمایه‌گذاران داخلی شود، گفت: بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی با ریشه‌یابی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی قابل حل است.

اقتصادپرس: جعفر قادری با بیان اینکه برای حل مشکلات اقتصادی نباید تمام نگاه‌ را معطوف به غرب کنیم گفت: بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی با ریشه‌یابی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی قابل حل است که اگر این مهم اتفاق بیفتد خود باعث ترغیب سرمایه‌گذاری از سوی سرمایه‌گذران خارجی خواهد شد.

وی در رابطه با دستاورد‌های برجام برای اقتصاد ایران گفت: پس از برجام شاهد تسهیل در فروش نفت و کاهش احتکار ارز بودیم اما مشکلات اقتصادی ما با این مسائل حل نمی‌شود،ما انتظار سرمایه‌گذاری و استفاده از تکنولوژی خارجی در داخل کشور را داریم تا بتوانیم ظرفیت‌های بلا استفاده داخلی را مورد بهره‌برداری قرار دهیم که به نظر من در این موضوع توفیقی حاصل نشده است.

نماینده ادوار مجلس ادامه داد: استقبال از هیات‌های خارجی نباید باعث شود که دولت به سرمایه‌گذاران داخلی بی اعتنا شود و باید همین خدماتی که در اختیار هیات‌های خارجی قرار می‌گیرد بیشتر و بهتر در اختیار سرمایه گذران داخلی قرار داده‌ شود.

وی در پایان با بیان اینکه نباید تنها به دنبال تکنولوژی تولید شده در غرب و آمریکا باشیم گفت: ما نباید به راحتی از کنار همکاری‌ها و مساعدت‌های کشورهایی همچون چین، هند و روسیه بگذریم و باید از این کشورها نیز در تامین تکنولوژی مورد نیاز داخلی استفاده کنیم.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *