تیم اقتصادی دولت دچار ضعف شدید است ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس گفت: تیم اقتصادی دولت اکنون دچار ضعف شدید است و اگر دولت برای حل مشکلات اقتصادی تلاش نکند همه مردم به ویژه تولید کنندگان دچار آسیب خواهند شد.

اقتصادپرس: سید کاظم دلخوش، نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ۲۴ خرداد ۹۵ گفت: اعتقاد من بر این است که تیم اقتصادی دولت در شرایط فعلی دچار ضعف شدید است و اگر دولت در جهت حل مشکلات اقتصادی تلاش نکند همه مردم به ویژه تولید کنندگان دچار آسیب خواهند شد.

وی افزود: سیاست‌های اقتصادی غلط در کشور سرمایه گذاران بخش‌های تولیدی اعم از صنعت و کشاورزی و خدمات را دچار مشکل کرده و اگر دولت به این رکودی که ما امروز دچار آن هستیم توجه نکند قطعا بازار شکننده خواهد بود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشکلات بخش تولید در حوزه مالیات، مسائل بانکی و عدم تخصیص اعتبارات بخش تولید در قانون هدفمندی یارانه‌ها باعث شده تا اشتغال و اقتصاد کشور در رکود به سر ببرد و بسیاری از تولید کنندگان امروز دچار نوسانات بازار و درگیر و دار پاسگاه و دادگاه هستند.

دلخوش خاطرنشان کرد: سیستم بانکی در قالب طرح‌های مختلف برای فرار از کاهش سود تسهیلات بانکی با جذب سرمایه‌های کلان اشخاص حقیقی و حتی حقوقی با اعطای تسهیلات ۳۰ درصد روزشمار متاسفانه به دنبال کاسبی و کسب درآمد و تبدیل شدن به بنگا‌ه‌های اقتصادی و معاملاتی شده‌اند و با دخالت در بازار ساخت و ساز و تجمل گرایی نقش مهمی در افزایش تورم داشته‌اند.

وی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.