استفاده از فناوری‌ رایانه‌ای عصرحجر در نهادهای دولتی آمریکا ۲۳ خرداد, ۱۳۹۵

اگر تصور می‌کنید، از رایانه‌های قدیمی و منسوخ استفاده می‌کنید، در اشتباه هستید، زیرا قدمت برخی رایانه‌های موجود در ادارات دولتی آمریکا به دهه ۶۰ میلادی می‌رسد.

اقتصادپرس: نکته قابل توجه است که هنوز هیچ برنامه ای برای تغییر این سیستم ها و به روزرسانی آنها وجود ندارد. در حالی که به روز کردن سیستم‌ها و شبکه‌های رایانه‌ای که ۵ تا ۱۰ سال قدمت دارند، یک چالش بزرگ است، می‌توان تصور کرد، این کار در مورد سیستم‌های دهه ۶۰ میلادی تا چه حد پرزحمت و پرچالش است.

نگهداری سیستم های یادشده بسیار پرزحمت و پرهزینه است، اما به روزرسانی آنها ه مستلزم صرف وقت و هزینه فراوانی است.

بر اساس گزارش جدید دیوان محاسبات ایالات متحده آمریکا که با بررسی فعالیت های مرتبط با فناوری اطلاعات در دهها نهاد دولتی این کشور تهیه شده و مربوط به سال ۲۰۱۰ به بعد است، ۷۵ درصد از کل بودجه حوزه فناوری اطلاعات دولت در سال ۲۰۱۵ صرف نگهداری و سرپانگه داشتن سرمایه های موجود شده است.

از بیش از ۸۰ میلیارد دلاری که ۲۶ نهاد دولتی در سال ۲۰۱۵ در حوزه فناوری اطلاعات صرف کرده اند، حدود ۶۱ میلیارد دلار صرف عملیات تعمیر و نگهداری شده است.

بودجه اختصاص یافته به این کار در هفت سال اخیر به طور مداوم افزایش یافته و نتیجه آن کاهش ۷٫۳ میلیارد دلاری فعالیت های مربوط به توسعه، مدرن سازی و ارتقا بوده است.

در گزارش مذکور تصریح شده که بسیاری از نرم افزارها و سخت افزارهای مورد استفاده در ادارات دولتی آمریکا منسوخ بوده و از آنها پشتیبانی نمی شود و عمر برخی از آنها به ۵۰ سال قبل می رسد. به عنوان مثال وزارت دفاع آمریکا هنوز از فلاپی دیسک های ۸ اینچی در سیستم‌های رایانه‌ای خود برای فعالیت های هسته ای استفاده می کند. وزارت خزانه داری آمریکا هم کماکان از کدهای زبان اسمبلی که مربوط به دهه ۵۰ میلادی است و سخت افزارهای مرتبط با آن استفاده می کند.

برخی رایانه‌های وزارت خزانه داری مربوط به ۵۶ سال قبل هستند و حاوی اطلاعات فراوانی در مورد مالیات دهندگان و ارزیابی مالیاتی هستند. مدرن سازی این سیستم‌ها برای تسریع در خدمت رسانی به مردم نیز اهمیت دارد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.