ایجاد بانک اطلاعاتی کارگران ساختمانی در ۴ شهر پایلوت ۲۳ خرداد, ۱۳۹۵

عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه بانک جامع اطلاعاتی کارگران ساختمانی به صورت پایلوت در ۴شهر ایجاد می شود گفت: با رونمایی از این بانک اطلاعاتی می توان منتظر حذف سهمیه بندی بیمه کارگران ساختمانی بود.

اقتصادپرس: هادی ساداتی درباره رونمایی از بانک جامع اطلاعاتی کارگران ساختمانی گفت: بنابر این بود که از روز گذشته این سایت افتتاح شود، اما تا کنون این سایت باز نشده است.

وی با بیان اینکه مقرر شد این سایت در ۴شهر پایلوت بازگشایی شود افزود: در نکا، خرمشهر، ازنا و ساوه، این سایت کار خود را آغاز کند. تمام کارگران ساختمانی امورات خود را در سایت ثبت می‌کنند و وضعیت بیمه،آموزش‌های مهارتی، ایمنی و..ثبت می‌شود. کارگران باید اطلاعات خود را کامل در سایت درج کنند.اگر فردی بخواهد تغییر کار بدهد باید در این سامانه اطلاع رسانی کند.

ساداتی افزود: این سامانه به نفع کارگرانی است که تحت پوشش بیمه نیستند، تایید ثبت نام کارگران در گرو تأیید انجمن های صنفی کارگران ساختمانی است. ثبت نام در کافی نت ها امکان پذیر نیست. کانون انجمن‌های صنفی کارگران مسئول ثبت نام هستند، چرا که کد شناسایی کارگران بین وزارت کار و بازرس انجمن معتبر است. بعد از ۲هفته بازرسان کل مراکز استان‌ها تأیید می کنند که اطلاعات فرد مورد نظر مورد تأیید بوده است یا خیر.

عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در بیان فواید این طرح گفت: با تکمیل این سامانه تمام سازمان‌های ذی ربط از جزئیات خبردار می شوند.سازمان تأمین اجتماعی متوجه مسئولیت خود برای تحت پوشش قرار گرفتن کارگران می شود .

عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران درباره حذف سهمیه بیمه کارگران ساختمانی گفت: در سال جاری برای بحث بیمه کارگران ساختمانی  به دنبال حذف سهمیه  هستیم. در هیچ کجای دنیا هیچ بیمه ای سهمیه بندی نیست.

ساداتی درباره تعداد افراد انتظار برای بیمه کارگران ساختمانی گفت:حدود یک میلیون نفر در صف انتظار هستند، در صورتی این رقم بیشتر می‌شود که تعدادی به افراد در حال انتظار افزوده شود.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *