کاهش اعتماد مردم عارضه الکترونیکی شدن پست ۲۲ خرداد, ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مهمترین عوارض پروژه‌های پستی در حوزه تجارت الکترونیک گفت: کاهش اعتماد مردم و ایجاد مشکل در کل پروژه از جمله این عوارض است.

اقتصادپرس: محمود واعظی در جلسه بررسی روند تجارت الکترونیک با مسئولان ارشد شبکه پستی درباره پروژه‌های جدید پست در حوزه تجارت الکترونیک اظهار کرد: این فعالیت در دنیا و ایران به سرعت در حال گسترش بوده و تاخیر در این کار زمینه بروز اقدامات موازی و خارج از قانون را فراهم می‌نماید.

وی مهمترین عارضه این امر را کاهش اعتماد مردم و ایجاد مشکل در کل پروژه دانست و گفت: تدوین مقررات و حمایت از شرکت‌های قانونی فعال در این حوزه کاهش ضرر و زیان مردم و استانداردسازی فعالیت‌ها خواهد شد.

او در بخش دیگری از سخنان خود به سیاست دولت یازدهم مبنی بر حمایت از حضور بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی پرداخت و تصریح کرد: دولت قصد تصدی‌گری در امور را نداشته و همواره سعی بر کوچک‌سازی دارد.

واعظی افزود: برهمین اساس نیز از این بخش حمایت جدی کرده و امیدوار است با همکاری یکدیگر موانع موجود را از سر راه برداشته و از این طریق به توسعه اشتغال در کشور کمک نماید.

وزیر ICT همچنین خواستار تسریع در انجام امور شده و گفت: باید از تجربیات دیگر کشورها در این زمینه استفاده کرد و به کارها سرعت بخشیم زیرا هم‌اکنون نیز فاصله زیادی با بسیاری از کشورهای دنیا داریم.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *