سازمان استاندارد سالانه 400 هزار بازرسی انجام می دهد ۱۹ خرداد, ۱۳۹۵

معاون سازمان ملی استاندارد ایران گفت: این سازمان سالانه حدود ۴۰۰ هزار بازرسی، نمونه برداری و آزمایش از سطح بازار و واحدهای تولیدی انجام می دهد.

اقتصادپرس: علی اباذری در آیین معرفی مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کرمان افزود: سازمان استاندارد سالانه حدود ۵۰۰ هزار وزنه، باسکول و ترازو را در سطح کشور کنترل می کند.
وی گفت: این سازمان سالانه حدود ۸۰ هزار نازل سوخت را مورد پایش و صحت سنجی قرار می دهد و حدود ۱۰ هزار نمونه از فلزات گرانبها و مسکوکات را نمونه برداری و آزمایش و سه هزار و ۵۰۰ استاندارد را در سطح کشور تدوین و تجدید نظر می کند.
وی بیان کرد: تاکنون حدود ۳۰ هزار سند استاندارد ملی در بخش های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات توسط سازمان ملی استاندارد تدوین و تهیه شده است.
معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: این اسناد بر پورتال سازمان قرار گرفته و بخش های دیگر می توانند از آن استفاده کنند.
وی اضافه کرد: واژه استاندارد، عمری به وسعت بشریت دارد و انسان ها همواره شاخص های زیست و سلامت خود را ارتقا داده اند و در اقصی نقاط عالم نشانه های این اهتمام و جدیت را می بینیم.
اباذری گفت: در ایران استاندارد به عنوان یک بحث فرهنگی، اجتماعی، اعتقادی و ارزشی همواره مورد توجه بوده و نگاهی به آثار باستانی و هزاران اثر موجود در کشور بیانگر این توجه است.
وی تصریح کرد: کار در اداره استاندارد سخت و بحث سلامت و ایمنی جامعه و اشتغال مطرح است و گاهی باید در وضعیت و ساختار واحدهای تولیدی تجدید نظر کنیم که چالش برانگیز است.
وی همچنین گفت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل های استان کرمان و شاخص های مورد نظر سازمان ملی استاندارد به انتخاب مدیریت جدید رسیدیم و مدیرکل جدید از تجربه اجرایی در حوزه ها و دستگاه های مختلف برخوردار هستند.
وی بیان کرد: استقرار نظام جامع استاندارد نیازمند مساعدت، مشارکت و همکاری همه سازمان ها، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و بخش های علمی است که در استان کرمان زیرساخت های آن فراهم است.
مدیرکل هماهنگی امور استان های سازمان ملی استاندارد ایران، مشاور عالی استاندار کرمان، فرمانده انتظامی استان و جمعی از مسئولان استان نیز در این نشست حضور داشتند.
در این آیین علی بیگ زاده به عنوان مدیرکل جدید استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کرمان معرفی و از خدمات محمدرضا شرافت مدیرکل سابق این اداره قدردانی شد.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *