۴۷ درصد مردم کشورهای اروپایی مخالف اتحادیه اروپا هستند ۱۹ خرداد, ۱۳۹۵

در آخرین نظر سنجی صورت گرفته مشخص شد ۴۷ درصد از مردم اروپا با اتحادیه اروپا مخالف هستند.

اقتصادپرس: موسسه <fo< font=””>پیو ریسرچ به تازگی نتایج نظر سنجی خود را در مورد نظر مردم کشورهای اروپایی نسبت به اتحادیه اروپا منتشر کرده است که نشان می دهد تقریبا تعداد موافقان و مخالفان این اتحادیه برابر شده است.

این نظر سنجی که در ۱۰ کشور بزرگ عضو اتحادیه اروپا انجام شده است نشان داد که حدود ۴۷ درصد از مردم این کشورها مخالف اتحادیه اروپا هستند و علاقه ای برای عضویت در این اتحادیه ندارند.

از سوی دیگر ۵۱ درصد از افراد مورد نظر سنجی نیز اعلام کرده اند که از حضور در اتحادیه اروپا حمایت می کنند که این آمار نشان می دهد که تعداد موافقان و مخالفان اتحادیه اروپا در کشورهای بزرگ اروپایی تقریبا برابر شده است.

این نظرسنجی تأکید می کند که تردید در میان مردم کشورهای عضو اتحادیه اروپا نسبت به این اتحادیه رو به افزایش است و در کشورهایی مانند فرانسه، یونان، انگلیس و اسپانیا تعداد مخالفان اتحادیه اروپا از موافقان آن بسیار بیشتر بوده است.

نظر سنجی پیو افزود: مسائلی مانند خروج احتمالی انگلیس از اتحادیه اروپا، بحران مهاجرت، سیاست های بروکسل، و همچنین بحران های اقتصادی این اتحادیه بر نگرانی مردم اتحادیه اروپا افزوده است.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *