افت شاخص در بازار/ جابجایی 892 میلیون سهم و اوراق بهادار ۱۹ خرداد, ۱۳۹۵

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات با کاهش ۹۲٫۴ واحدی به عدد ۷۵ هزار و ۷۸۲ واحد رسید.

اقتصادپرس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات با کاهش ۹۲٫۴ واحدی به عدد ۷۵ هزار و ۷۸۲ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۱ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۸۹۲ میلیون سهم و اوراق بهاردا طی ۶۶ هزار نوبت معاملاتی بود.

این گزارش می افزاید شاخص کل هم وزن با ۵۸٫۸۰ واحد کاهش به عدد ۱۳ هزار و۸۰۰ واحد رسید.

گفتنی است نماد کچاد، پارسان، کگل با اعمال منفی و نماد شیراز، همراه، حکشتی، فملی با اعمال مثبت موجب رونق دماسنج تالار شیشه ای شدند.

شاخص کل فرابورس در پایان معاملات با ۴٫۲۰ واحد کاهش به عدد ۸۰۸ هزار و ۵۰ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۳ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی ازدست به دست شدن ۹۴۲ میلیون سهم طی ۳۶ هزار نوبت معاملاتی بود.

رشد ناچیز معاملات در بورس
مهدی تهامی با اشاره به وضعیت بازار امروز افزود: نمادهایی پتروشیمی شیراز، همراه اول، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، و نمادهای چادر ملو، پارسان با بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای نفت و گاز پارسیان و کگل گوهر تاثیرمنفی را در رشد شاخص ها داشتند.

وی ادامه داد: بازار امروز از نظر حجم معاملاتی بسیار پایین بوده است.

این کارشناس بورس با اشاره به اینکه بازار در انتظار تصمیمیات اقتصادی مجلس دهم است  گفت: باوجود گذشت شش ماه ازپسابرجام ، هنوز اتفاق موثر و قابل باوری در اقتصاد، رخ نداده است چرا که بازار سهام نسبت به این موضوع خوش بین بود اما درحال حاضر نسبت به این موضوع ناامید شده اند.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص وضعیت بازار بورس طی این هفته پاسخ داد: وضعیت بازار به گونه ای است که ناظر بازار، اجازه اصلاح قیمیتی به نمادها را نمی دهد و به اصلاح بازر یخ زده است و درکل وضعیت بازار به مانند روزهای قبل، تغییر قیمتی در نمادها نداشته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.