تهدید بقای تولیدکنندگان داخلی با واردات بی رویه ۱۹ خرداد, ۱۳۹۵

یک تولیدکننده صنایع پتروشیمی گفت: گشودن دروازه‌های کشور به روی تولیدات نامرغوب بعد از پسابرجام، حیات سازندگان داخلی را به خطر می‌اندازد.

اقتصادپرس: امیرمنصور رامین‌‌آزاد، مدیرعامل شرکت طراحی ساخت قطعات و ماشین‌آلات صنایع پتروشیمی گفت: شرکت‌های ایرانی در زمینه‌های تولیدی می‌توانند با برندهای برتر جهانی رقابت کنند و با کیفیت‌ترین محصولات را در زمینه پتروشیمی تولید کنیم.
وی در ادامه گفت: در صورت گشودن دروازه‌های کشور به سوی تولیدات نا‌مرغوب و بی‌کیفیت فقط به دلیل قیمت پایین‌تر، قطعا حیات تولیدکننده داخلی به خطر می‌افتد و ادامه بقا در بازار نا‌ممکن خواهد شد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا می توانیم در پسا‌برجام محصولات خود را به بازار‌های جهانی ارائه دهیم، بیان کرد: ما شانس بالایی برای پیدا کردن بازارهای جدید داریم زیرا محصولات بی‌کیفیت چینی تمام بازارها را فرا گرفته و ممکن است کیفیت بالای محصولات خارجی‌ها را تشویق به خرید از ما کند.
امین‌آزاد با اشاره به اجرای فرامین اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: در صورتیکه بخواهیم مانند کشور چین اقتصاد شکوفا و متعالی داشته باشیم، باید سعی کنیم بهره‌وری را بالا ببریم.
وی با بیان اینکه نهادینه شدن اهداف معنوی اقتصاد مقاومتی در جامعه ضروری است، بیان کرد: درخواست تولیدکنندگان از مسئولین دولتی این است که مسائل و مشکلات را ببینند و بشنوند و راهکارهای مناسبی برای حل آن ارائه دهند.
منبع: باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *