آغاز پرداخت وام صندوق پس‌انداز یکم از امروز ۱۹ خرداد, ۱۳۹۵

مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با اعلام این‌که با تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم ماهانه حدود ۴ هزار نفر وارد بازار مسکن می‌شوند، گفت: این تسهیلات آنقدری نیست که بتواند تکان شدیدی به بازار مسکن بدهد.

اقتصادپرس: محمدحسن مرادی با اشاره به آغاز پرداخت تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم از امروز، اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار تا ۱۷ خردادماه امسال ۴۶ هزار و ۲۵۶ فقره حساب در صندوق پس‌انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری شده است.

وی با یادآوری این‌که سپرده‌گذاری در صندوق مذکور از ۱۹ خردادماه سال گذشته طی مراسمی آغاز شد، تصریح کرد: در ماه  اول ۶۵۷۰ فقره سپرده‌گذاری با مبلغ حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال در این صندوق انجام شد.

وی با اشاره به این‌که به طور میانگین ماهانه ۳ تا ۴ هزار نفر در حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم سپرده‌گذار کرده‌اند، افزود: با توجه به این‌که پرداخت تسهیلات این صندوق از امروز آغاز می شود، ماهانه حدود ۴ هزار نفر وارد بازار مسکن خواهند شد.

مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با تاکید بر این‌که به این ترتیب با این وام تقاضاهای بالقوه به بالفعل تبدیل می‌شود،‌ گفت: پیش‌بینی می‌کنیم شاهد افزایش حدود ۱۰ درصدی حجم معاملات مسکن در تهران و کشور باشیم.

مرادی ادامه داد:‌ «به نظرم این وام آنقدری نیست که بتواند بازار مسکن را تکان شدیدی دهد. با توجه به این‌که قیمت ملک تقریبا ثابت است، تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم در زمان مناسبی به سپرده‌گذاران پرداخت می‌شود.»

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *