پست‌بانک؛‌ تأمین‌کننده مالی خرد مناسبی برای توسعه روستایی ۱۹ خرداد, ۱۳۹۵

معاون امور بانکی، بیمه‌ای و شرکت‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: پست‌بانک‌ایران با توجه به تغییر راهبرد جدید خود به بانک توسعه‌ای – تخصصی حوزه‌های ICT و خرده‌بانکدار روستایی کشور، تأمین‌کننده مالی خرد (microfinance) مناسبی برای صنایع و کسب و کارهای این حوزه‌هاست.

اقتصادپرس: حسین قضاوی، معاون امور بانکی، بیمه‌ای و شرکت‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: پست بانک دارای ظرفیت‌های بسیار مناسبی است و توانسته است خدمات متنوع بانکی و پولی را درسطح کشور به هموطنان ارایه کند که بیانگر توانایی منحصر به‌فرد آن در شبکه بانکی کشور است.

قضاوی تصریح کرد: با توجه به رسالت حاکمیتی پست‌بانک‌ایران در روستاها و لزوم ارایه خدمت متنوع بانکی به روستائیان، دولت و مجلس شورای اسلامی اتفاق‌نظر خوبی دارند که این بانک به‌عنوان بانک دولتی و بازوی اجرایی حاکمیتی کماکان در راستای توسعه و رونق اقتصادی روستاها فعالیت داشته باشد.
معاون امور بانکی، بیمه‌ای و شرکت‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: افزایش سرمایه‌ بانک‌های دولتی از جمله پست‌بانک‌ایران به‌طور جدی در دستور کار وزارت امور اقتصادی و دارایی است و تلاش می‌کنیم در قالب قانون برنامه ششم توسعه کشور، آن را عملیاتی کنیم.
وی تصریح کرد: حضور پست بانک ایران در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یک مزیت رقابتی برای این بانک است تا بتواند رسالت خدمت‌رسانی خود در روستاها را به نحو مطلوبی انجام دهد.
قضاوی درپایان با بیان اینکه توجه به حوزه‌های بانکداری بین‌الملل و انجام مسئولیت تأمین مالی خرد، در یک افق زمانی میان‌مدت می‌تواند منابع ارزان‌قیمت خارجی را جذب بانک‌ها از جمله پست‌بانک‌ایران نماید تأکید کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی آمادگی و حمایت خود را درخصوص اجرای کامل برنامه‌های توسعه‌ای این بانک اعلام می‌کند.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *