۴۰۰ فروشگاه‌ زنجیره‌ای جدید مجوز گرفتند ۱۸ خرداد, ۱۳۹۵

عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور با اشاره به ارائه تخفیف‌های ۲۷ درصدی ۲۵۰۰ رقم کالای اساسی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه گفت: ۴۰۰ شرکت جدید برای ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای مجوز گرفتند که این رقم در طول تاریخ ایران بی‌سابقه است.

اقتصادپرس: فرشید گلزاده امروز در نشست خبری طرح‌های ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای به مناسبت ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نظیر فروشگاه رفاه بیش از گذشته تنوع و گستردگی ایجاد شده و به طور متوسط ۲۷ درصد تخفیف در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد بود.

وی افزود: در این فروشگاه ۲۵۰۰ قلم کالای اساسی از ۲۰ تا ۵۰ درصد تخفیف برخوردارند و دارندگان کارت‌های اعتباری سبد خرید کالای دولت می‌توانند از این تخفیف‌ها با کارتهای اعتباری دولتی استفاده کنند.

عضو هیئت مدیره فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور ادامه داد: با توجه به اینکه کشور در شرایط رکود اقتصادی به سر می‌برد سعی شده که در ایامی مانند ماه مبارک رمضان برای رفاه مردم و افزایش قدرت خرید آنها کالاهای مصرفی ماه مبارک رمضان کاهش پیدا کند.

وی تصریح کرد: براساس اعلام وزیر کار به این فروشگاه و سایر فروشگاه‌های شرکت کننده در طرح سبدهای حمایتی دولت که در ۴ نوبت میان اقشار ضعیف جامعه توزیع می‌شود کارتهای توزیعی ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان خرید کالادر اختیار این افراد قرار می‌گیرد که با بهره‌مندی از تخیفیف‌های یاد شده قدرت‌ این کارتهای یاد شده به ترتیب به ۱۰۴ و ۱۵۴ هزار تومان افزایش می‌یابد.

مدیر عامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه اشاره به ایجاد نسل جدید این فروشگاه گفت: در این فروشگاه‌ها قیمت تمام شده کالاهای مصرفی کاهش یافته است و طیف وسیعی از نیاز مصرفی خانوار عرضه می‌شود به طوری که با مراجعه به این فروشگاه‌ها تا ۹۸ درصد کالاهای مورد نیاز در دسترس است. در این طرح با ۳ هزار تولیدکننده ایرانی قرارداد طولانی مدت بسته شده است تا کالاهای مصرفی با قیمت کمتری به دست مصرف کنندگان برسد.

* ۴۰۰ شرکت جدید برای ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای مجوز گرفتند

گلزاده گفت: در سال گذشته انقلابی در ایجاد فروشگاه‌ زنجیره‌ای ایجاد و ۴۰۰ شرکت برای ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای مجوز گرفتند که ایجاد این تعداد فروشگاه در تاریخ کشور بی‌سابقه است.

وی در پاسخ به تسنیم یادآور شد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای در ۴ طیف زیر ۷۰۰ متر، ۷۰۰ تا ۲۵۰۰ متر، ۲۵۰۰ متر به بالا و فروشگاه‌های عمده‌فروش خارج از شهرها دسته‌بندی شده‌اند و در مرحله بعد خرده‌فروشان سطح شهر نیز به فروشگاه‌های زنجیره‌ای اضافه شده و از طریق آنها تامین کالا می‌شود.

مدیر عامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه یادآور شد: گردش مالی خرده‌فروشی در کشور ما ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است که ۱۸ درصد آن سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مابقی آن توسط خرده‌فروشی یا همان بقالی‌ها تامین می‌شود که این درصدها در آینده نزدیک تغییرات مشخصی به خود خواهد دید.

وی در پایان گفت: در کشور ما ۵ میلیون فروشگاه سنتی وجود دارد که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به معیشت فروشندگان خود این فروشگاه‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای ادغام و از طریق آنها تامین نیاز می‌شود که از این طریق با کاهش قیمت عرضه کالاهای توزیعی درآمد آنها نیز افزایش می‌یابد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *