قیمت نفت به ۵۰ دلار و ۵۲ سنت رسید ۱۸ خرداد, ۱۳۹۵

قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه اوت امروز با ۳ سنت کاهش به ۵۰ دلار و ۵۲ سنت رسید که فاصله چندانی با رقم ۵۰ دلار و ۸۳ سنتی ثبت شده در روز دوشنبه که بالاترین رقم از ماه نوامبر تاکنون بود، نداشت.

اقتصادپرس:قیمت نفت برنت امروز در نزدیکی بالاترین رقم ۷ ماه اخیر در نوسان بود و در حالی که احساس حاکم بر بازار در سایر حملات به زیرساخت های نفتی نیجریه و پیش بینی کاهش حجم ذخایر نفتی آمریکا بهبود یافته، بخش عمده ای از افزایش قیمت های جلسه قبلی حفظ شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه اوت امروز با ۳ سنت کاهش به ۵۰ دلار و ۵۲ سنت رسید که فاصله چندانی با رقم ۵۰ دلار و ۸۳ سنتی ثبت شده در روز دوشنبه که بالاترین رقم از ماه نوامبر تاکنون بود، نداشت.

قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه جولای نیز پس از افزایش یک دلار و ۷ سنتی جلسه گذشته، امروز در رقم ۴۹ دلار و ۶۹ سنت ثابت بود.

کانامه گوکون، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «با باقی ماندن نفت برنت دربالای ۵۰ دلار، با از سرگیری فعالیت پالایشگاه های فرانسوی که به دلیل اعتصاب تعطیل بودند و همچنین حملات به خطوط انتقال نفت در نیجریه، نفت در مسیر افزایشی قرار گرفته است.»

اقدامات اولیه برای از سر گیری فعالیت ۳ پالایشگاه شرکت توتال فرانسه که روز دوشنبه آغاز شده بود، به دلیل اعتصاب سراسری در ای کشور متوقف شده است.

قیمت نفت خام به دنبال بروز اختلال در عرضه نفت کشورهای کانادا، ونزوئلا، لیبی و نیجریه، نسبت به پایین ترین رقم های امسال، بیش از ۸۵ درصد افزایش یافته است.

به گفته یک منبع آگاه، تولید نفت سبک بونی نیجریه پس از حملات به زیرساخت های نفتی، به ۱۷۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

هرچند اوپک هفته گذشته نتوانست بر سر یک استراتژی تولید مشخص به توافق برسد، اما تجار گفتند قول عربستان مبنی بر سرازیر نکردن مقادیر زیادی نفت به بازار موجب تقویت قیمت ها شده است.

 

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *