اعتصاب کارکنان ، پالایشگاه های توتال را به تعطیلی کشاند ۱۸ خرداد, ۱۳۹۵

شرکت نفت و گاز توتال فرانسه هشدار داد اعتصاباتی که موجب تعطیلی ۲ پالایشگاه این شرکت شده و دو پالایشگاه دیگر را در آستانه تعطیلی قرار داده، می تواند موجب بازنگری این شرکت در سرمایه گذاری هایش در مجتمع هایش در فرانسه شود.

اقتصادپرس: تعطیلی های موقتی پالایشگاه ها نتیجه اعتراضات به اصلاح قانون کار فرانسه است که پیش از این نیز موجب اعتراضات خیابانی چند هفته ای شده بود و اکنون با کشیده شدن دامنه اعتراضات به پالایشگاه ها، باندر و خطوط ریلی، ریسک فلج شدن فرانسه را افزایش داده است.

پاتریک پویان، مدیر شرکت توتال در حاشیه نشست سهامداران این شرکت در پاریس به خبرنگاران گفت، این اعتصاب ها ناقض پیمانی است که ۴ سال قبل با کارگران منعقد شده است.

زمانی که پویان در سال ۲۰۱۲ به عنوان رئیس واحد پالایش و بخش شیمیایی توتال منصوب شد، قول داد که از طریق سرمایه گذاری های قابل توجه تا پایان سال ۲۰۱۶، کسب و کار این شرکت را سودده کند.

وی افزود: «این (اعتصاب) ما را ناگزیر خواهد ساخت تا به صورت جدی درباره طرح های سرمایه گذاری ای که برای سایت های قبلی مان داشتیم، تجدیدنظر کنیم.»

توتال، بزرگترین شرکت پالایشگاهی اروپا ۵ پالایشگاه از ۸ پالایشگاه فعال در فرانسه و ۹ محل ذخیره نفت این کشور را در اختیار دارد.

اعتصابات کارگران پالایشگاه های فیزین و نورماندی را به تعطیلی کشانده و فعالیت ها در پالایشگاه های دونگز و گرندپوئیتز در آستانه تعطیلی قرار دارد.

تولید در پالایشگاه لا مد به پایین ترین سطح ممکن رسیده و ۲ محل ذخیره سوخت شرکت توتال همچنان در محاصره کارگران اعتصاب کننده قرار دارد که مانع از تحویل سوخت به این محل می شوند.

توتال در فاصله سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ حدود یک میلیارد یورو (۱٫۱۱ میلیارد دلار) در مجتمع پالایشگاهی و پتروشیمی نورماندی سرمایه گذاری کرد و ۲۰۰ میلیون یورو هم در واحد پتروشیمی کارلینگ سرمایه گذاری نمود.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *