هیچ نشانه‌ای از رونق مسکن دیده نمی‌شود ۱۸ خرداد, ۱۳۹۵

در حالی سخنگوی دولت از رونق نسبی بازار مسکن خبر داده که عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران با تاکید بر این‌که هیچ نشانه‌ای از رونق در مسکن دیده نمی‌شود، گفت: در حوزه ساخت و ساز دچار رکود شده‌ایم و دولت باید زیرساختهای لازم برای تولید را فراهم کند.

اقتصادپرس: نوبخت سخنگوی دولت امروز در نشست خبری از رونق نسبی در بازار مسکن طی دو ماه فروردین و اردیبهشت خبر داده و گفته بود: در این ماه‌ها برای واحدهای مسکونی و آپارتمانی از جهت معاملات و ارزش آن، رشدهایی حاصل شد؛ در فروردین تعداد معاملات ۱۹ درصد رشد داشته و ارزش واحدهای مسکونی ۳۳,۴ درصد رشد داشته است. در اردیبهشت‌ماه نیز تعداد معاملات ۷ دهم درصد با ارزش معاملات ۵,۱ درصد، رشد داشته‌ایم.

این در حالی است که عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران این اظهارات را تایید نمی‌کند.

ایرج رهبر در این‌باره گفت: همیشه اینگونه بوده که در آستانه فصل جابجایی‌ها مقداری معاملات بیشتر می‌شود و این مسئله به هیچ عنوان نشانه رونق بازار مسکن نیست.

وی با تاکید بر این‌که طی سالهای اخیر به واسطه رکود شاهد نوسانات خیلی کمی در بخش مسکن بوده‌ایم، افزود: بازار مسکن در دوران پیک دستخوش تغییرات بسیار جزیی می‌شود و این‌گونه نیست که فکر کنیم این بخش در حال خروج از رکود است.

وی با بیان این‌که قدرت خرید مردم در سالهای اخیر افزایش نیافته است، باین کرد: دولت برای رونق بخشی به مسکن باید زیرساختهای لازم برای افزایش ساخت و سازها را فراهم کند، ما در این بخش دچار رکود هستیم.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *